Konsolidační banka

Zetor a Tatra před výběrem strategického partnera

|Radek Mokrý, Martin Hromádka |Ekonomika

První ze tří možných strategických investorů dnes přišel do brněnského Zetoru, aby provedl hloubkovou kontrolu. Ta by měla trvat přibližně tři týdny. Počátkem září by také mělo být jasné kdo vstoupí jako strategický partner do kopřivnické Tatry. Českému rozhlasu Brno to potvrdila Alice Undusová ze společnosti Odien, která restrukturalizaci řídí.

|Markéta Kaclová, Simona Poláková |Ekonomika

Odvolán ředitel Konsolidační banky

Ministr financí Jiří Rusnok odvolal po dvouměsíčním působení z funkce generálního ředitele a předsedu bankovní rady Konsolidační banky Ladislava Řezníčka. Na jeho místo jmenoval Pavla Řežábka, který dosud působil jako ředitel odboru vnitřního auditu a kontroly banky.

|Ekonomika

Zetor smí dostat záruky za soudní vyrovnání

Konsolidační banka může konečně Zetoru poskytnout záruky za soudní vyrovnání až do výše 800 miliónů korun a kapitalizovat pohledávky za 4,7 miliardy korun. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže totiž zastavil prošetřování výjimky ze zákazu veřejné podpory pro českého výrobce traktorů. Veřejná podpora podle ÚOHS není v rozporu se zákonem.

|Zprávy z domova

Parlament odmítl novelu školského zákona

Poslanecká sněmovna hned v prvním sněmovním čtení podpořila vládní návrh zákona o vydání dluhopisů na úhradu ztráty Konsolidační banky za rok 1999. K dalšímu projednání pak přijala novelu trestního zákona, která přesněji postihuje trestný čin znásilnění. Poslanecký návrh novely, která měla výrazně zvýšit vliv obcí na fungování jimi zřizovaných škol, ale zamítla. Jde o předlohu, proti které již dříve protestovaly školské odbory.