Britský výbor, který vyšetřuje přešlapy spojené s pandemií covidu-19, uspořádal slyšení ohledně údajného výroku současného premiéra Rishiho Sunaka. V průběhu pandemie zastával post ministra financí.
Konzervativní strana Suverénní Polsko požádala katolické faráře, aby se modlili za vlast. Polští biskupové sepsali volební příručku, kde apelují, aby lidé volili strany, které podporují zákaz potratů.
Letos do konzervativní výbavy přibyly české bankovky. Hotovost je prý znak svobody, jistota, že vás nikdo neokrade, zvláště když máte po kapsách naše české koruny.
Většina v Dolní sněmovně britské vládnoucí Konzervativní straně sice zůstává, výsledek je ale odrazem otřesené reputace konzervativců, s níž půjdou do parlamentních voleb, píší britská média.
„Ovšem hustota kouře naznačuje, že v Senátu je konzervativní, řekněme bendovské křídlo silné a že hoří touhou to prezidentovi pořádně zkomplikovat a nakonec si prosadit svou.“
Pokud jde o škodlivost bezuzdného lavírování, Babiš se evidentně nepoučil, takže po prohraných prezidentských volbách se začal plně věnovat svému údajnému přerodu v nacionálního konzervativce.
Zatímco Orbán hovořil spíše o migraci, kde zastává velmi tvrdou linii, a rovněž o otázkách genderu a sexuality, Babiš se zaměřil spíš na kritiku Evropské unie, konkrétně „byrokratů v Bruselu“.
V procesu mezi Fox News a společností DVS se objevily i e-maily a textové zprávy, v nichž Carlson soukromě kritizuje Trumpa a přiznává se, že ho vášnivě nenávidí.
Když britští premiéři končí, často tímto způsobem oceňují své politické spojence nebo spolupracovníky. Situace, kdy někdo navrhne svého vlastního otce na udělení šlechtického titulu, je ale neobvyklá.
Když Elon Musk vloni koupil sociální síť Twitter, slíbil, že vydá zprávu o tom, jak služba fungovala. Naskakoval tak na dlouholetépřesvědčení, že Twitter „umlčuje konzervativní hlasy“.
Po ohlášené rezignaci Liz Trussové po pouhých 44 dnech v čele vlády se objevila tři jména vážných uchazečů o převzetí vedení strany a vlády. Ve hře je i návrat předchůdce Trussové Borise Johnsona.
Britský kabinet zruší téměř všechny plánované daňové škrty, které představila vláda Trussové a které znepokojily trhy. Poté, co to oznámil britský ministr financí, kurz libry oproti dolaru vzrostl.
Průzkum pro konzervativně laděné Timesy vykázal zaostávání toryů za opozičními labouristy o celých třiatřicet procent. Tak velký náskok neměla ve Velké Británii žádná strana od konce 90. let.
Boris Johnson ve čtvrtek odstoupil z pozice předsedy britských konzervativců. Na pozici premiéra Spojeného království zůstane dokud poslanci jeho strany nevyberou nástupce.
S ideově čistým konzervatismem je to ale dnes špatné i na britských ostrovech. Premiér Boris Johnson rozdával během covidu tak, jak si ani Andrej Babiš nedokázal představit.
Podle stanice CBC ale není jasné, jestli liberálové obsadí v parlamentu většinu, kvůli které předčasné volby vyvolali. Na svou stranu nově získali například hlavní město Ottawu.
Parler v posledních dnech raketově získával na popularitě poté, co se společnost Twitter rozhodla zablokovat účet amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Necelých šest týdnů po smrti Ruth Ginsburgové je americký nejvyšší soud zase kompletní. Její místo zaujala konzervativní hodnoty reprezentující Amy Barrettová.
Do kavárny Conservative Grounds na západním pobřeží Floridy si můžete skočit pro kávu nebo koblihu. Podnik je lokálním centrem konzervativních voličů, tedy především příznivců Donalda Trumpa.
Británie po volebním vítězství konzervativců definitivně míří k odchodu z EU. Kam premiér Johnson zemi povede? A je jeho volební vítězství po letech sporů o brexit skutečně šancí na národní smíření?
Boris Johnson dosáhl s konzervativci nejlepšího výsledku od Margaret Thatcherové, zatímco lídr opozice Jeremy Corbyn nedokázal využít brexitového chaosu. Skotsko a Severní Irsko ovládli nacionalisté.
Premiér mandát obhajoval ve volebním okrsku na předměstí Londýna, kde ho na souboj vyzval 25letý labourista Ali Milani. Ve čtvrti Uxbridge natáčel zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Marek.
Všechny politické strany, které se budou ucházet o voliče v prosincových volbách, slibují vedle vyřešení brexitu i velké sumy peněz do veřejného sektoru. Podle ekonomů jsou mnohé sliby nerealistické.
Stranu premiéra Borise Johnsona by nyní volilo 39 procent Britů. Labouristům by svůj hlas podle průzkumu agentury YouGov dalo 26 procent lidí. Předčasné volby Velkou Británii čekají 12. prosince.