Korean Air

Korean Air v textech na iROZHLASU

|Simona Bartošová, kap, Veronika Hlaváčová |Ekonomika

Vedení ČSA začalo rozdávat výpovědi, palubní personál chce stávkovat

Vedení Českých aerolinií rozdává výpovědi. Menšinový vlastník ČSA, Korean Air, totiž ve středu oficiálně podpořil restrukturalizační plán spočívající ve snižování platů a masivním propouštění. Většina letušek a stevardů chce v reakci na výpovědi stávkovat. ČSA jejich propouštění oznámily už v září a odbory vstoupily do stávkové pohotovosti.

|Vladimír Kroc, ČTK, Martin Karlík, kap |Ekonomika

Korean Air se bude podílet na navýšení kapitálu ztrátových ČSA

ČSA dostanou finanční injekci od Korean Air. Minoritní akcionář dnes potvrdil, že se bude podílet na navýšení kapitálu českého dopravce. Tento postup navrhlo ministerstvo financí kvůli nutné stabilizaci firmy. Kolik peněz Korean Air do ČSA pošle, společnost neuvedla, požaduje ale realizaci všech opatření v plánu na obnovu včetně propouštění a snižování platů.

Korean Air zastavil kvůli bojům mezi Izraelem a Hamásem lety do Tel Avivu

|Štěpán Macháček, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

Počet palestinských obětí konfliktu mezi Izraelem a Hamásem překročil tři stovky. Více než 70 z nich jsou děti. Na izraelské straně si boje vyžádaly druhého mrtvého. Raketa vypálená z Gazy usmrtila muže z beduínské rodiny v poušti Negev. Střely nadále míří i na další oblasti Izraele. Korejské aerolinie oznámily jako první společnost přerušení letů do Tel Avivu z důvodu pokračujících vojenských operací.