Vrchní soud v Praze se bude zabývat odvoláním proti zprošťujícímu verdiktu, který letos v července vynesl ústecký krajský soud. Server iROZHLAS.cz teď získal písemné znění osvobozující rozsudku.
Rumunsko vybírá nového prezidenta a možná si zvolí první prezidentku. Nejen o volbách, ale také třeba o zakořeněné korupci hovořila s Radiožurnálem politoložka Alina Mungiu-Pippidiová.
Slovenský stínový ministr obrany Jaroslav Naď podle svých slov položil svému kamarádovi otázky, na které nedostal odpověď. Policie ho vyšetřuje i kvůli dalším aktivitám.
V historii Izraele je to poprvé, co bude muset úřadující předseda vlády čelit obvinění z korupce. Obvinění se týkají tří na sobě nezávislých případů, v nichž jde třeba o ovlivňování vlastníků médií.
Protimafiánská policie se potýká s možnou korupcí ve vlastních řadách. Okolnosti teď šetří generální inspekce, podle zjištění iROZHLAS.cz a Radiožurnálu ale její počínání vyvolává řadu otázek.
Lidé se v obou zemích bouří proti poválečnému politickému systému a třídě elitních vůdců. Těm se sice v obou zemích podařilo předejít nové občanské válce, ale jinak ničeho zvláštního nedosáhli.
Zkorumpovaní nebo z korupce důvodně podezřelí soudci, policisté a prokurátoři nemohou podle slovenské prezidentky Čaputové setrvávat ve svých funkcích. Důvěru má třeba v představitelích policie.
Nahrávka, v níž Kočner oznamuje Trnkovi, že dal milion eur za jeho znovuzvolení a další milion prý přihodil spolumajitel investiční skupiny Penta Jaroslav Haščák, hýbe v těchto dnech Slovenskem.
Pobouření slovenské veřejnosti i politiků vzbudila nahrávka z roku 2014, která zmiňuje korumpování poslanců nebo vydírání šéfa skupiny Penta. Co záznam vypovídá o poměrech na Slovensku?
Nahrávka rozhovoru Trnky s Kočnerem o délce 70 minut podle listu pochází z roku 2014 a od loňska jí disponuje slovenská policie. Ta případ vyšetřuje, dosud nikoho neobvinila.
Server iROZHLAS.cz přináší podrobnosti z korupčního skandálu kolem veřejných zakázek státní agentury CzechTourism, ve které policie prověřuje také ministryni za ANO Kláru Dostálovou.
O podmíněné propuštění může David Rath žádat po dvou třetinách doby trestu. Ze sedmi let za mřížemi se mu navíc odečítá doba ve vazbě. Vězení by tak mohl opustit za tři roky a dva měsíce.
V televizním projevu v noci na pátek řekl, že vláda se snaží najít řešení, ale neumí kouzlit, aby všechny problémy vyřešila. Vyzval také účastníky protestů, aby šli domů, informují agentury.
Ve čtvrtek nad ránem se také ozvaly exploze z takzvané Zelené zóny, v níž sídlí vládní úřady a velvyslanectví několika zemí a do níž se lidé snažili dostat při protestu v úterý.
Kvůli korupci při zakázkách státní organizace CzechTourism za 27 milionů obvinila policie deset lidí. Bývalého manažera agentury obvinila z manipulace s tendry, další lidi z podplácení.
Premiér je podezřelý z korupce, podvodu a zneužití důvěry ve třech různých kauzách. Netanjahu považuje obvinění za politicky motivovaná a trvá na své nevině.
Ondřej Havlín dostal trest pět let a tři měsíce za to, že jako soudce Obvodního soudu pro Prahu 2 za úplatky manipuloval trestními řízeními, většinou pomáhal opilým řidičům.
O podezřeních vůči o Reyndersovi v sobotu informovaly dva belgické listy. Reynders tiskové agentuře Belga řekl, že o vyšetřování vedeném proti své osobě neví.
Informaci server iROZHLAS.cz získal z usnesení o zamítnutí Švachulovy žádosti o propuštění z vazby. Tu soudce Libor Hanuš z Městského soudu v Brně zamítl zhruba před dvěma týdny.