korupční kauzy

korupční kauzy v textech na iROZHLASU

|Radek Kedroň, Petra Holinková |Zprávy z domova

Zrušený verdikt nad Rathem: obhájci zahrnuli vrchní soudce novými návrhy

Obhájci v kauze Rath do poslední chvíle zásobovali Vrchní soud v Praze návrhy na doplnění dokazování. A v pondělí dosáhli svého – odvolací senát zrušil prvoinstanční rozsudek a vrátil případ středočeskému soudu. „Podávali jsme to v etapách,“ přiznal Zpravodajskému webu Českého rozhlasu Tomáš Sokol, obhájce manželů Kottových, kteří byli společně s exhejtmanem Davidem Rathem v prvním kole odsouzeni k mnohaletému vězení.

|Eliška Malínská |Zprávy z domova

David Rath a Lucia Novanská si vyslechnou rozsudek v korupční kauze

Soudce Robert Pacovský dnes vynese verdikt v případu bývalého politika Davida Ratha a podnikatelky Lucii Novanské. Oba jsou obžalovaní kvůli údajné korupci okolo veřejných zakázek ve Středočeském kraji. Ratha zatkla policie 14. května 2012 s krabicí, ve které bylo sedm milionů korun. Státní zástupce pak obžaloval kromě bývalého hejtmana dalších deset lidí. Část z nich už zná verdikt několik měsíců.

Soud odmítl uvalit vazbu na tři fotbalisty zapletené do sázkařské aféry

|Jan Kopřiva, Martin Karlík |Zprávy z domova

Policie požádala o vazbu pro tři hráče zapletené do kauzy údajného ovlivňování fotbalových zápasů, ale strakonický soud žádosti nevyhověl. V současné době je obviněno 12 lidí, podle strakonického státního zástupce Miloslava Kelymana jich ale může být víc. Současné i bývalé fotbalisty policisté viní z ovlivňování zápasů a sázení na utkání, ve kterých sami hráli, přesto zůstávají na svobodě.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Nesouhlasím s tím, aby se korupce zametala pod koberec, říká Golda

Předseda disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky Jiří Golda rezignoval na svou funkci, a sice kvůli tomu, že vedení asociace v čele s Miroslavem Peltou hodlá přenechat vyšetřování údajné korupční kauzy pouze policii. Disciplinární komise bude veškeré případné korupční kauzy řešit až na základě výsledků vyšetřování policie. O novém postupu při řešení korupčních kauz rozhodl výkonný výbor fotbalové asociace na svém zasedání právě dnes.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Pelta s Goldou se neshodují v tom, jak vyřešit korupční aféru

Oběma jde o dobré jméno českého fotbalu, ale každý si pod tím představuje trochu něco jiného. Dvě důležité postavy v poslední korupční aféře symbolizované kabelou sparťanského šéfa Daniela Křetínského, se na jejím řešení neshodnou. Těmi dvěma jsou první muž Fotbalové asociace Miroslav Pelta a předseda disciplinární komise Jiří Golda, který zítra přijde na scénu s novými informacemi.