kostel

| ČTK, Daniela Brodcová |Zprávy ze světa

K útokům v Egyptě se hlásí Islámský stát. Atentátníci zabili celkem 43 lidí, víc než 100 zranili

Nejméně 43 mrtvých a přes stovku zraněných si v neděli vyžádaly dva sebevražedné útoky na křesťanské kostely v Egyptě. Prezident Abdal Fattáh Sísí nařídil okamžité nasazení armády, vojáci mají pomoci policii v ochraně klíčových infrastruktur po celé zemi. K útokům spáchaným tři týdny před chystanou návštěvou papeže Františka v Egyptě a na úvod velikonočního týdne, se prostřednictvím své propagandistické agentury Amak přihlásilo radikální hnutí Islámský stát (IS).

| ČTK, Daniela Brodcová |Zprávy ze světa

Výbuch v křesťanském kostele v Egyptě zabil nejméně 27 lidí. Papež se modlí za mrtvé a zraněné

Egyptem otřásla v neděli dopoledne exploze, oznámily to egyptská televize a státní agentura. Na místě je nejméně 27 mrtvých a 78 zraněných. K výbuchu došlo při mši v kostele koptských křesťanů Mar Girgis ve městě Tanta vzdáleném asi 96 kilometrů severně od Káhiry. Příčina neštěstí zatím není známá, k incidentu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

| ČTK |Zprávy ze světa

Volte Trumpa, hlásá nápis na vypáleném černošském kostele v Mississippi. Zastrašování, říkají místní

Americká policie vyšetřuje vypálení černošského kostela ve státě Mississippi na jihu země. Neznámý pachatel na jeho zdi zanechal nápis „volte Trumpa". Místní černošská populace, jejíž většina tradičně tíhne k podpoře demokratů, vidí v činu pokus o zastrašování. Podle policie existuje podezření na zločin z nenávisti. Místní republikáni podle agentury Reuters odmítli událost komentovat.

| ČTK, Český rozhlas |Zprávy z domova

Muslimové v Praze přišli na mši společně odsoudit násilí. Kostely je nejdříve odmítly

Zhruba 80 muslimů se ve středu v podvečer sešlo před katolickým kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně na pražských Vinohradech, aby vyjádřili obavy ze vzrůstajícího násilí v Evropě. Někteří z nich se za velkého zájmu médií symbolicky zúčastnili mše v kostele, který byl zaplněn do posledního místa. Po mši před kostelem na náměstí Jiřího z Poděbrad přibližně dvě stovky lidí odsoudily terorismus. Na demonstraci byli i odpůrci islámu.