koupání

|David Koubek |Zprávy ze světa

Vodní kanál v Riu je pro LOH připravený, jako bazén ho využívají tisíce místních

Olympijské hry jsou dobrou příležitostí jak pro sportovce, tak pořádající zemi. Obavou mnohých obyvatel a hlavně daňových poplatníků ale je, aby po nich nezbyla rozpadající se betonová monstra zarůstající travou. V Riu de Janeiru tvrdí, že veřejnost toho zdědí dost, například na chudém předměstí areál pro vodní slalom, ze kterého má být velký bazén. Areál se místním lidem otevřel už před začátkem olympijských her.

|Jan Bachorík |Regiony

Ke koupání v jezeře Milada láká čistá voda, zázemí má přijít příští rok

Lidé si můžou už dva měsíce užívat nové rekreační místo na Ústecku. Jezero Milada, které je od centra krajského města jen několik minut jízdy autem, vzniklo na místě bývalého hnědouhelného lomu Chabařovice a jde o první dokončenou rekultivaci tohoto typu. Návštěvníci už také mají možnost se občerstvit u několika málo stánků. Hlavní rozvoj jezera se ovšem teprve chystá.

|Jitka Englová, kov |Regiony

Zelená voda neláká. Kemp u Hnačovského rybníka je poloprázdný

Voda v bezmála sedmdesátihektarovém rybníku v Hnačově na Klatovsku není ke koupání. Rozhodli tak hygienici kvůli nadměrnému množství sinic. Problémy s kvalitou vody nejsou v Hnačově ničím novým. Podle chatařů za to může chov ryb, podle rybářů splachy z okolí a podle starosty k tomu přispělo suché počasí. Ať tak či onak, zelená voda turisty neláká, a tak je i v těchto horkých dnech kemp poloprázdný.