Královéhradecký kraj

| ČTK |Zprávy z domova

Podpora Tibetu, pokrytectví a nedráždit Čínu. Česko po roce vyvěšovalo vlajky

Řada českých krajů a měst se v pátek připojila k celosvětové kampani Vlajka pro Tibet, která vznikla v polovině devadesátých let s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Vlajka zavlála i na sídle Královéhradeckého kraje, přestože na zastupitelstvu zaznělo varování před drážděním Číny a ohrožením čínských investic. Nepřipojilo se například město Zlín. Přestože Tibet podporuje, vyvěšení vlajky připadá vedení města pokrytecké. Nepřidal se ani pražský magistrát.

|Ondřej Vaňura |Regiony

Trať je nefunkční, mysleli si řidiči na Královéhradecku a s čekáním na přejezdu se netrápili

UVNITŘ VIDEO: Desítky řidičů ve čtvrtek přejely přes železniční přejezd na hlavním silničním tahu z Hradce Králové na Polsko v době, kdy blikala výstražná červená světla. U odbočky na Smiřice světla blikala zhruba čtvrt hodiny, aniž by projel vlak. Někteří řidiči tvrdili, že je trať dlouhodobě nefunkční. Podle železničního muzea Výtopna Jaroměř ale místem vlaky občas jezdí.

| ČRo, Anna Kottová |Regiony

Koalice v Královéhradeckém kraji. Pět stran podepsalo dohodu, hejtmanem bude Štěpán z ČSSD

Zástupci pěti stran v Královéhradeckém kraji podepsali koaliční dohodu. Vládnout tak bude ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostů a Východočechů a TOP 09. Hejtmanem se stane Jiří Štěpán ze sociální demokracie, která skončila v krajských volbách druhá. Vítězné hnutí ANO tak definitivně nebude vládnout v dalším kraji.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Na Královéhradeckém hejtmanství zasahuje policie, zajímá se o miliardovou zakázku na nemocnici v Náchodě

Na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje už od rána zasahují policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu. Vyšetřují zakázku za 1, 3 miliardy korun na opravu nemocnice v Náchodě. Dosud nikoho neobvinila. Zajímají se zřejmě o e-mailovou komunikaci několika úředníků a místních politiků. Kromě toho zasahují policisté i v sídle Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje.