Kralupy nad Vltavou

Basketbalistky Kralup a Sparty zůstávají i po frašce v 1. lize, uspěly s odvoláním

|Tomáš Kohout, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Basketbalová fraška, ve které si hráčky dávaly vlastní koše a schválně netrefovaly trestné hody, jen aby nezvítězily. Tak se psalo o utkání posledního kola 1. ligy žen mezi týmy Kralup a Sparty. Konečné tresty padly ve čtvrtek večer, a přestože je Dozorčí a odvolací rada zatím tají, z informací Radiožurnálu vyplývá, že oba týmy ve druhé nejvyšší soutěži nakonec zůstanou.

| VM |Ostatní sporty

Vlastní koše, schválně neproměněné šestky. Basketbalová disciplinárka řeší zvláštní konec ženského zápasu

VIDEO UVNITŘ. Boj o nasazení pro play-off v druhé nejvyšší basketbalové soutěži žen měl podivné vyvrcholení. V závěru zápasu Sparty v Kralupech se oba týmy snažily za každou cenu nevyhrát. Schválně zahazovaly šestimetrové hody, došlo i na zakončení do vlastních košů. Podivnou taktiku bude řešit disciplinární komise.

| ČRo, Vojtěch Koval |Ekonomika

Výroba benzinu v Kralupech stojí. Správa hmotných rezerv je připravená použít zásoby

Správa státních hmotných rezerv chce v následujících dnech podrobněji monitorovat situaci na trhu s pohonnými hmotami v České republice. Důvodem jsou výpadky v českých rafineriích. Rafinerie Unipetrol v Kralupech kvůli havárii úplně zastavila výrobu benzinu a na částečný výkon už od loňského výbuchu funguje chemička Unipetrolu v Litvínově, která vyrábí zase naftu. K nedostatku paliva na pumpách by však dojít nemělo, správa je prý připravená použít případně své zásoby.

|Martin Pokorný, Radek Duchoň |Regiony

Hladina Orlíku by se mohla dlouhodobě snížit. Některé obce jsou ale proti

Hladina Orlické přehrady možná trvale poklesne. Už letošní sucho ji snížilo o devět metrů oproti průměru. S dlouhodobým snížením počítá nový manipulační řád vltavské kaskády, který teď posuzuje ministerstvo zemědělství. Pokud plán vodohospodářů povolí, zvětší se o polovinu prostor na zadržení případné menší povodňové vlny. Některé obce to vítají, jiné méně.