krč

| dab |Regiony

Nové video s lupičem z krčské herny. Policie prosí o spolupráci dívku, která ho doprovázela

Muž, který ve středu přepadl hernu v pražské Krči, podnik nenavštívil poprvé. Policisté díky záběrům z bezpečnostních kamer přišli na to, že v herně minimálně již 17. a 19. ledna hrál na automatech. V jeho blízkosti se také 17. ledna a ve středu pohybovala asi 20letá dívka, která může být důležitou svědkyní. Policie žádá veřejnost o pomoc při hledání pachatele a prosí dívku, která mladého muže doprovázela, aby se přihlásila prostřednictvím linky tísňového volání 158 nebo na kterékoli policejní služebně.

|Anna Kottová, Petr Jadrný |Regiony

Přepadení herny v Krči: policisté zachraňovali tříletou holčičku, lupič jim utekl

UVNITŘ VIDEO: Ozbrojený lupič přepadl ve středu dopoledne hernu v pražské Krči. Žena pracující jako obsluha stihla vyběhnout ven, svoji dceru ale musela schovat na toaletě. Přivolaným členům Útvaru rychlého nasazení se dívku později podařilo zachránit. Prvotní informace naznačovaly, že si lupič vzal dívku jako rukojmí, což ale policie posléze vyvrátila. Policisté pachatele nedopadli, utekl zřejmě ještě před zásahem.

|Květa Moravcová, Michal Šenk |Regiony

Podzemní nemocnice zřízené za dob studené války slouží i dnes

Před desítkami let byly podzemní nemocnice vybudovány jako ochrana před možným útokem kapitalistických nepřátel. Jejich podoba se sice za celou tu dobu změnila, ale kryty se zdravotnickým vybavením zůstaly. Do jednoho z nich v pražské Krči nahlédla redaktorka Radiožurnálu Květa Moravcová.