kriminalistika

kriminalistika v textech na iROZHLASU

Policie eviduje 745 zemřelých, kteří nikomu nechybí. Jsou mezi nimi i děti

| ČRo, Ľubomír Smatana |Zprávy z domova

I v době neustálého ověřování jména, místa narození a rodného čísla existují lidé, kteří nikomu nechybí. Dokonce ani nemají jméno, když zemřou, a policejní experti je nedokážou identifikovat. Český rozhlas zjistil, že policie eviduje v databázi 745 lidských pozůstatků. Nejstarší záznam pochází ještě z dob Československa z roku 1987, většinou jde ale o mrtvá těla nalezená v uplynulých dvaceti letech. Je mezi nimi i několik dětí.

|Martin Knitl, Tereza Jelínková |Regiony

Odsouzení v ostravské věznici vyrábí a posílají tisíce hraček dětem i kriminalistům

Malí pacienti v nemocnicích nebo děti, které se staly svědkem, případně i obětí trestného činu. Pro lékaře a policisty jsou to vždy ty těžké a vypjaté situace. Musí s těmito dětmi co nejrychleji navázat kontakt, ať už kvůli léčbě nebo vyšetřování. Díky odsouzeným ve věznici v Ostravě-Heřmanicích to teď mají jednodušší, protože vězni zásobují nemocnice i policii speciálními hračkami, které sami vyrábějí.

|Michal Trnka |Regiony

Kutná Hora netradičně zahajuje turistickou sezónu. Kriminálními historkami

Na mnoha místech republiky oficiálně začíná nová turistická sezóna. V Kutné Hoře můžete vyrazit na výlet do historie. Umožní vám to každoroční Probouzení města.. Tentokrát organizátoři návštěvníkům zprostředkují nevšední setkání se zločinci, kteří se nesmazatelně zapsali do kutnohorské historie.