krtek

| moš |Příroda

Hon na zahradní žraloky. Britští lovci krtků řeší, jak je zabíjet humánně

Vždy respektujte krtka, zní první pravidlo Britského cechu lovců krtků. Jeho výsostná pozice na osmibodovém seznamu naznačuje, jak důležitá je pro představitele starobylého povolání debata o tom, jak citlivě zabíjet malé savce. Návrat lovců krtků do Británie dal do kontrastu techniky ověřené staletími spolu s pohledem 21. století na zvířata a jejich práva.

| ČRo, Lenka Kratochvílová |Příroda

Fotbalistky z Býškovic na Přerovsku nemají kde hrát. Hřiště jim ničí krtci

Fotbalistky z Býškovic na Přerovsku jsou zoufalé. Průběh letošní teplé zimy totiž svědčí krtkům, kteří devastují jejich hřiště. Vyrostly na něm stovky krtinců. Už třetím rokem se je snaží likvidovat chemicky, s pomocí pastí ale i osvědčených babských rad. Nic však nepomáhá. Definitivně krtky vyhnat z býškovického hřiště se jim nedaří. Fotbalistkám teď hrozí, že na jaře nebudou moci kvůli krtincům na trávník vyběhnout. Ohrožená je proto i jejich účast v první lize Hanácké ženské kopané.

|Kateřina Procházková, Michaela Vydrová, Kristina Winklerová, Jan Bumba |Zprávy ze světa

Češi vysílají Krtečka do Číny. Má pomoci zlepšit vzájemné vztahy

Na čínských obrazovkách se po letech znovu objeví český večerníček o Krtkovi. Vysílací práva na něj dnes čínské státní televizi na rok darovala česká finanční skupina PPF, která tak chce vylepšit vzájemné vztahy. Do Pekingu Krtka doprovodila vnučka ilustrátora Zdeňka Milera, aby spolu s první dámou Livií Klausovou práva slavnostně předaly.