Kubera

| Český rozhlas, kov |Zprávy ze světa

Protesty na Ukrajině režírovali Američané, myslí si český senátor Doubrava

Zatímco oficiální hlas české diplomacie mluví v souvislosti s děním na Ukrajině o „vojenské intervenci v rozporu s mezinárodním právem“, senátor Doubrava (Severočeši.cz) to vidí jinak. Je přesvědčen, že protivládní protesty, které předcházely změně režimu v Kyjevě, byly režírovány „americkou rukou“ a postup Rusů schvaluje. Doubrava to řekl ve vysílání ČRo Plus.

Senátor Kubera varuje před ukvapeným výběrem nového premiéra, bojí se dalších skandalizací

|Jana Zemanová |Zprávy z domova

Grémium ODS bude dnes znovu řešit situaci po odchodu premiéra Petra Nečase. Šéf senátorského klubu Jaroslav Kubera neočekává, že by přišlo se jménem nového premiéra. Nejdříve hlavní vyjednavač pověřený řízením strany - Martin Kuba - probere nominace s koaličními partnery a prezidentem. Kubera sám by v čele vlády rád viděl předsedkyni sněmovny Miroslavu Němcovou - u ní jediné má totiž jistotu, že na ni nevyplave nějaký skandál.

|Jan Beneš, Michaela Vydrová |Regiony

Tepličtí zastupitelé nebudou videoterminály regulovat

Občanské sdružení Pro Polis se na dnešním zasedání zastupitelstva v Teplicích snažilo přimět zastupitele, aby se po vzoru severočeské Chrastavy, zabývali regulací videoloterijních terminálů. Teplice dosud provoz více než 70 heren neregulovaly vůbec. Zastupitelům vadilo, že mají vliv jen na výherní hrací přístroje, nikoliv na loterijní videoterminály. Verdikt Ústavního soudu před několika dny obcím pravomoc nad loterijními videoterminály přiznal. Tepličtí zastupitelé ale i tentokrát regulaci odmítli.

|Ľubomír Smatana, Lucie Maňourová, Jan Piroch, Martina Spěváčková |Zprávy z domova

Senát projedná návrh zákazu nových syntetických drog

Senátoři rozhodnou o novele, která má přinést zákaz nové skupiny syntetických drog, tedy 33 narkotik, která se volně prodávají na internetu a v obchodech po celé republice jako sběratelské předměty. Nové drogy jsou podle odborníků podobné marihuaně nebo pervitinu a mohou vést k vážnému poškození zdraví nebo i k smrti.