Kubice

Kubice v textech na iROZHLASU

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Šlachta jako Kubice a jeho zpráva? Nám bránili vyšetřovat, jemu teď ne, míní exnáměstek Hruška

ROZHOVOR. Informovat poslance o napojení policejních šéfů na lidi z kriminálního prostředí by odcházejícímu řediteli ÚOOZ Robertu Šlachtovi nedoporučoval. Jaroslav Hruška, někdejší náměstek ministra vnitra Jana Kubiceho, předtím jeho podřízený v ÚOOZ, viděl zblízka dění po takzvané Kubiceho zprávě. Tehdejší ředitel ÚOOZ Kubice dokument informující o symbióze organizovaného zločinu a státní správy přinesl poslancům v roce 2006. Podle Hrušky to ale ničemu nepomohlo.

|Igor Maňour, Ondřej Golis |Zprávy z domova

Krok Šlachty je emotivní, sblížení ÚOOZ a ÚOKFK je správné, míní Kubiceho náměstek

Postupné sblížení protimafiánského (ÚOOZ) a protikorupčního (ÚOKFK) útvaru policie je správné, řekl pro zpravodajský web Českého rozhlasu Jaroslav Hruška, náměstek bývalého ministra vnitra Jana Kubiceho. Podobný model podle něj funguje v řadě států Evropy i Ameriky. Krok dosavadního šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty, který kvůli ohlášené reorganizaci od policie odchází, vnímá jako emotivní rozhodnutí.

|Martin Drtina, Simona Bartošová, Petra Hosenseidlová |Zprávy z domova

Červíček přislíbil policejním odborům posílit rozpočet na příští rok o 700 milionů

Nový policejní prezident Martin Červíček se sešel s policejními odbory a Unií bezpečnostních složek (UBS). Řešilo se rychlé odvolání Petra Lessyho z čela policie i výhružné SMS zprávy, které poté dostali někteří zástupci policie. Červíček také policistům přislíbil navýšit provozní rozpočet na rok 2013 o 700 milionů.

Kubice jmenoval policejním prezidentem náměstka Lessyho Martina Červíčka

|Jan Herget, Martina Spěváčková, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Petra Lessyho nahradil ve funkci policejního prezidenta jeho dosavadní náměstek Martin Červíček. Ministr vnitra Jan Kubice už ho jmenoval. Lessy v čele policie skončil kvůli obvinění Generální inspekce bezpečnostních sborů. Podle ní se měl dopustit pomluvy a zneužití pravomoci úřední osoby. Lessy byl také zbaven služebního poměru.

|Libor Procházka, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Nový protikorupční útvar by nemělo řídit vedení policie, tvrdí ministerstvo vnitra

Ministr vnitra Jan Kubice nechce, aby vznikla protikorupční policie přímo pod policejním prezidentem. Řekl to dnes v České televizi. Šéf policistů Petr Lessy žádá, aby vedle speciálních protikorupčních žalobců vznikl i celostátní útvar protikorupční policie, který bude přímo podřízený policejnímu prezidentovi.

Kubice chce zrušit protikorupční linku. Prý je drahá a neosvědčila se

|Veronika Sedláčková, ak |Zprávy z domova

Ministr vnitra Jan Kubice chce zrušit protikorupční linku. Zvláštní nástroj na potírání korupce, který před skoro pěti lety zřídilo právě ministerstvo vnitra, se totiž příliš neosvědčil. Zprávu o provozu linky 199 měla dnes na programu vláda. Vicepremiérka pro boj s korupcí Karolína Peake po jednání řekla, že vyjednala ještě měsíc na rozhodnutí, co s touto linkou dál.