La Fabrika

|Marina Feltlová |Divadlo

La Fabrika uvádí v režii Viktora Tauše hru z prostředí léčebny závislostí

Nezvyklá herecká sestava dnes vystoupí při premiéře v pražské La Fabrice. Nad inscenací High – Lety peklem se sešli umělci zcela odlišných zkušeností. Česko-americká herečka Eva Jeníčková, herec pražského Národního divadla Martin Pechlát i mladý absolvent konzervatoře a DJ ukrajinského původu Alexandr Borodin. Režíroval je filmař Viktor Tauš, který tímto projektem poprvé vstupuje do světa divadla.

| Český rozhlas, Jiří Chum, kov |Hudba

Pomoc rodinám pečujícím o lidi s Alzheimerem je důležitá, říká o benefici Horáček

Více než 140 tisíc lidí v Česku trpí Alzheimerovou chorobou. Onemocnění, při kterém u člověka dochází k postupné demenci, trápí nejen nemocné, ale je i těžkou zkouškou pro jejich rodiny. Podpořit je chtějí aktéři dnešního benefičního koncertu pro Českou alzheimerovskou společnost. Nezapomenutelný večer, jak se koncert jmenuje, se odehraje v pražské La Fabrice. Mezi ty, kdo se na jeho přípravě podíleli, patří i textař a producent Michal Horáček.

|Michaela Vetešková, Marína Dvořáková |Hudba

Wrgha Powu Orchestra rozezní jazzem experimentální prostor La Fabriky

Experimentální pražská scéna La Fabrika pořádá kromě úspěšných divadelních představení také jazzové koncerty. V rámci cyklu "Jazzové variace" už vystoupila Monika Načeva, na 16. října se připravuje Martin Zbrožek a v polovině listopadu vystoupí jazzově laděný Vojtěch Dyk. Dnes ovšem netradiční divadelní prostor zaplní 12 hudebníků z uskupení Wrgha Powu Orchestra.