Ladislav Minář

|Michal Jurman, David Nyč |Fotbal

Boleslavští zbojníci nezvládli v Gambrinus lize další duel s papírově slabším celkem

Bohatým bereme a chudým dáváme. I toto zbojnické heslo by si mohl dát nově do znaku fotbalový klub z Mladé Boleslavi. Zatímco proti silným soupeřům se mu daří, proti těm papírově slabším se na bodový zisk nebývale nadře. Tento fakt naposledy potvrdili Středočeši remízou na hřišti Bohemians 1905, tedy týmu, který byl před vzájemným utkáním na posledním místě tabulky.

|Jan Suchan, Marek Augustin |Fotbal

Členství v Klubu ligových brankářů bylo blízko, Špit o něj poslední akcí zápasu ale přišel

Michal Špit - člen Klubu ligových brankářů. Stačilo dvacet sekund a zkušený jablonecký gólman si mohl tohle nové přízvisko užívat. Jenže v předehrávce 11tého kola Gambrinus ligy vyrovnal mladoboleslavský Ščuk v naprostém závěru na konečných 1:1, a Špit tak o jubilejní stou nulu v nejvyšší soutěži přišel. A to po pozoruhodné situaci.

|Tomáš Kohout, Tereza Jelínková |Fotbal

Bojovnost jabloneckých fotbalistů netradičně ocenili i fanoušci

Fotbalisté Jablonce se nedostali na první příčku Gambrinus ligy. Ba co víc, doma prohráli 2:3 a ještě ke všemu s Mladou Boleslaví, pro kterou je to první vítězství v tomto ročníku na hřišti soupeře. Přesto fanoušci domácí hráče po zápase nevypískali - naopak, zcela upřímně jim tleskali. A povzbuzovali je i při samotném zápasu. Tyto zdánlivé paradoxy mají vysvětlení jinde než v tom, že by se snad v chladném podzimu zahřívali čímsi ostřejším.