Ladislav Prášil

Ladislav Prášil v textech na iROZHLASU

|Jakub Marek |Atletika

Memoriál Ludvíka Daňka ozdobily kvalitní výkony v disku a kouli

Polák Piotr Malachowski v Turnově vyhrál 15. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka v hodu diskem. Nejdelší pokus dne 67 metrů a 26 centimetrů předvedl vedoucí muž letošních světových tabulek v poslední, šesté sérii. V kvalitně obsazené kouli zvítězil dvojnásobný mistr světa David Storl z Německa výkonem 21 metů a 10 centimetrů.

|František Kuna |Atletika

Poprvé v historii jsou tři čeští koulaři ve finále MS, postoupil i oštěpař Veselý

Ladislav Prášil, Martin Stašek a Antonín Žalský – to jsou jména tří českých zástupců ve finále soutěže koulařů. Prášil postoupil druhým nejlepším hodem díky výkonu 20,90 metru. Stejný počet závodníků má ve finále už jen výběr USA. Oštěpaře Veselého stále trápí koleno, i tak postoupil do finále pátým nejlepším hodem. V rozběhu uspěla i Lenka Masná, která poběží semifinále osmistovky.

|Tereza Jelínková, Jakub Marek |Atletika

Vrhači z Česka letos patří mezi elitu, dokázat to chtějí na MS

Čeští atleti předvádí v aktuální sezoně výborné výkony především ve vrhačských disciplínách. V celosvětovém měřítku se prosazují oštěpař Vítězslav Veselý, kladivář Lukáš Melich i koulař Ladislav Prášil. Dva z nich se o víkendu představili českým fanouškům, když vybojovali titul republikových mistrů na šampionátu v Táboře.