Lance Armstrong

|Jakub Kanta, Simona Bartošová |Film

Do kin vstupuje film The Program: Pád legendy. Mapuje příběh Lance Armstronga

Sedmkrát byl na cyklistické Tour de France první, nikdy neměl během aktivní sportovní kariéry pozitivní dopingový test, a přesto nakonec Lance Armstrong o tituly přišel. Film The Program: Pád legendy mapující vzestup a pád Armstronga, který se po úspěšném vyléčení rakoviny varlat zasloužil o celosvětovou osvětu této nemoci a popularizaci cyklistiky, má dnes premiéru v českých kinech.

Rýpl si do Frooma a zavítal na Tour. Lance Armstrong se vrátil na trať slavného závodu

|Tomáš Kohout, Marek Augustin |Ostatní sporty

Z výsledků Tour de France je Lance Armstrong škrtnutý, měl upadnout v zapomnění, ale on sám nic takového asi nechce připustit. Muž, který stál sedmkrát na Champs-Élysées v Paříži jako celkový vítěz, přišel kvůli dopingu o všechny své triumfy. Stále je ale celebritou, co přitahuje pozornost. Pozitivní i negativní, což se potvrdilo i teď, když jede ve Francii při charitativní akci.

|Helena Šulcová, Vojtěch Man |Ostatní sporty

Cyklisté stále dopují, zjistila nezávisla komise. UCI v minulosti hříšníky kryla

Velké množství profesionálních cyklistů stále dopuje. Takový je závěr dlouho očekávané zprávy, kterou dnes zveřejnila nezávislá komise. Déle než rok její členové pátrali a ptali se skoro 150 lidí od vedení Mezinárodní cyklistické unie přes odborníky až po samotné jezdce. Došli k tomu, že doping je v cyklistice pořád široce rozšířený a že odpovědní činitelé to, až na ty nejviditelnější případy, ignorují.

|Jan Kaliba, Jakub Kanta, Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Dopoval jsem, přiznal Lance Armstrong v pořadu Oprah Winfreyové

Někdejší slavný cyklista Lance Armstrong se přiznal k dopingu. Američan, který užívání zakázaných látek dlouho popíral, učinil zásadní doznání v televizním rozhovoru s Oprah Winfreyovou. Podle svých slov dopoval i při zisku všech sedmi titulů z Tour de France, které mu byly už dříve odebrány. Americká antidopingová agentura USADA nyní žádá Armstongovu výpoveď pod přísahou.

Na rozhodnutí Kulhavého se podepsala i dopingová aféra Armstronga

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Jaroslav Kulhavý má zlatou olympijskou medaili, je mistrem světa i suverénním vítězem Světového poháru. Na horském kole už zkrátka vyhrál, co se dalo, a tak se čekalo, že dnes oznámí svůj přestup mezi silniční cyklisty, vstříc novým cílům. Jenže šampion z londýnské olympiády zůstává bikerem a svůj podíl na tom má i dopingovými skandály pravidelně špiněná pověst silniční verze cyklistického sportu.

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Potrestaný Armstrong bude zřejmě muset vrátit milionové prémie

Cyklista Lance Armstrong musí poté, co přišel o všech sedm titulů z Tour de France, řešit další problém – hrozí mu, že bude muset vrátit i milionové prémie, které inkasoval. V roce 2006 vysoudil Američan, kterému Mezinárodní cyklistická unie doživotně zakázala start v cyklistických závodech, na pojišťovací společnosti SCA 7,5 milionu dolarů za svůj šestý triumf na Tour de France z roku 2004 a celkem od této firmy získal zhruba 12 milionů dolarů.

|Tereza Jelínková, Petr Král |Ostatní sporty

Lance Armstrong přišel o sedm titulů z Tour de France

Americký cyklista Lance Armstrong přišel o sedm titulů z Tour de France. Američan zároveň dostal doživotní zákaz startu v cyklistických závodech. Mezinárodní cyklistická unie se totiž neodvolá proti rozhodnutí Americké antidopingové agentury USADA, která právě takto Armstronga už dříve potrestala. Podle ředitele Tour de France Christiana Prudhomma zůstanou všechny ročníky, v nichž Armstrong triumfoval, bez oficiálního vítěze.

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Armstrong přichází o sponzory. Jezdci stáje Sky musí podepisovat prohlášení

Bývalý cyklista Lance Armstrong přišel kvůli dopingové aféře o další sponzory. Ve středu ohlásil ukončení desetileté spolupráce oděvní gigant Nike, nově přišel Američan i o podporu výrobce kol Trek a smlouvu s ním neobnoví ani pivovar Anheuser-Busch. Důvodem je zpráva Americké antidopingové agentury, která Armstronga a jeho bývalý tým US Postal obvinila z organizovaného dopingu.