Lazio Řím

Lazio Řím v textech na iROZHLASU

|Jan Suchan, Radek Šamša |Fotbal

Laziu gól dal, na další přihrál. Byl to jeden z nejhezčích zápasů kariéry, prohlásil Krejčí

Záložník Ladislav Krejčí byl jedním ze strůjců fotbalové senzace v Římě. Odchovanec pražské Sparty se na půdě Lazia podílel na vítězství 3:0 v osmifinálové odvetě Evropské ligy brankou a asistencí. I proto označil duel, který letenský celek posunul mezi osm nejlepších klubů druhé nejprestižnější soutěže na kontinentu, za jeden z nejlepších v dosavadní kariéře.

Sparta dobyla Řím. Po vítězství 3:0 na půdě Lazia postoupila do čtvrtfinále EL

|Radek Šamša |Fotbal

Fotbalisté pražské Sparty se probojovali mezi nejlepších osm celků Evropské ligy. Po domácí remíze 1:1 zvládli osmifinálovou odvetu na stadionu římského Lazia, které přehráli 3:0. Už po dvanácti minutách vedli díky zásahům Bořka Dočkala a Ladislava Krejčího 2:0, konečnou podobu výsledku dal ještě před poločasovým hvizdem Lukáš Juliš.

|Jan Suchan, Vojtěch Man |Fotbal

Nebezpečné standardní situace i sprostí fanoušci. Sparta se připravuje na Lazio

Fotbalisté Sparty se pokusí jako první český tým postoupit do čtvrtfinále Evropské ligy. K tomu potřebují v Římě domácí Lazio porazit nebo uhrát remízu 2:2 a vyšší. Za stavu 1:1 by se prodlužovalo a případně i kopaly penalty. V Římě se bude muset český vicemistr vyrovnat s nepřátelskou atmosférou i nepříjemnými domácími standardními situacemi.

Spartě proti Laziu věřím, říká Marek Kincl, kat římského klubu z roku 2003

|Jan Suchan, Jakub Knoll |Fotbal

Vzpomínky sparťanských fanoušků ožívají. Fotbalisté z Letné přivítají v osmifinále Evropské ligy Lazio, které už jednou, konkrétně v roce 2003, Pražané slavně vyřadili. Tehdy šlo o úplně poslední utkání základní skupiny Ligy mistrů a také samotný závěr nastaveného času. Postup 'LAST MINUTE' tehdy svou hlavičkou zařídil střídající útočník Marek Kincl po centru Karla Poborského.

|Tereza Jelínková |Fotbal

Chelsea i přes prohru v Kazani postoupila do semifinále EL

Fotbalisté Chelsea sice nezvládli odvetný čtvrtfinálový zápas v Evropské lize, když v Kazani podlehli domácímu Rubinu 2:3, výhra 3:1 z prvního vzájemného střetnutí v Anglii jim ale zajistila postup do semifinále soutěže, ze kterého se raduje s týmem také Petr Čech. Mezi poslední čtyři celky prošly také Fenerbahce, Benfica a Basilej. Semifinále se bude losovat v pátek ve švýcarském Nyonu.