léčitelství

léčitelství v textech na iROZHLASU

| ČTK |Historie

Rasputin orgie nepořádal, nebyl ale ani mnich, tvrdí jeho pravnučka

„Skoro vše, co se o Rasputinovi říká, není pravda. Nebyl to mnich, ani nepořádal bláznivé orgie,“ řekla ruskému časopisu Ogoňok pravnučka někdejšího lidového léčitele ze sibiřské vsi, který se stal jednou z nejmocnějších postav na dvoře posledního ruského cara. Právě vražda Grigorije Rasputina, kterého jedni považovali za šarlatána a druzí za „svatého“, předcházela pádu monarchie, bolševické revoluci a dalším pohromám.

|Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Němeček chce, aby byli podvodní léčitelé trestně odpovědní. Podá nový návrh

Podvodní léčitelé, kteří zakazují lidem klasickou léčbu, by měli být podle ministerstva zdravotnictví trestně odpovědní. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD už jeden návrh na odpovědnost léčitelů podal. Vláda ho ale zamítla. Na podzim proto předloží další konkrétní plán. Zkušenosti některých lidí totiž ukazují, že rady podvodných léčitelů mohou být někdy až životu nebezpečné. Doporučují například pití dezinfekčních prostředků nebo klystýr.

Praktikám pochybných léčitelů možná odzvonilo, v budoucnu by měli nést trestní odpovědnost

|Anna Maňourová, Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Na problematiku podvodných léčitelů upozornil Radiožurnál už před třemi týdny. Popsal tragický příběh Marcela Wimmera. Ten podlehl učení léčitelského spolku, odmítl běžnou léčbu a zemřel. Ministerstvo zdravotnictví chce, aby léčitelé za své chování nesli trestní odpovědnost. Hrůzné zážitky z alternativní léčby jim totiž hlásí desítky dalších pacientů.

|Markéta Chaloupská, Antonín Viktora |Zprávy z domova

Ministr zdravotnictví chce, aby léčitelé nesli trestní odpovědnost

Léčitelé v Česku by mohli být trestně odpovědní za to, když svými postupy ohrozí život pacienta. Změnu zákona chce prosadit ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD. Reaguje tak na tragický příběh klienta spolku Slunce naděje, o kterém informoval Radiožurnál. S tresty pro nezodpovědné léčitele souhlasí i někteří odborníci.