legalizace

|David Koubek, Ondřej Patrovský |Zprávy ze světa

Vysoké náklady i strach z narkomafie. Lékárníci v Uruguay se bouří proti legalizaci marihuany

Uruguay začíná pochybovat o prospěšnosti tamní legalizace marihuany, která měla usnadnit boj proti narkomafii. Dva roky starý zákon původně předpokládal, že se konopí bude pěstovat pod vládním dozorem a prodávat ho budou lékárny. Jejich majitelé ale s prodejem marihuany nesouhlasí. Důvodem jsou vysoké náklady i strach z tamních drogových gangů, které vidí lékárny jako konkurenci. K oficiálnímu prodeji marihuany se staví jinak i uruguayský prezident Tabare Vazquez.

|Viktor Daněk |Zprávy ze světa

Utah chce povolit marihuanu jako lék. Agenti se bojí závislosti králíků

Utah bude možná dalším americkým státem, kde se budou moci nemocní lidé léčit pomocí marihuany. Zákonodárci zvažují, že by vydali povolení pro lékařské užití. Proti částečné legalizaci konopí se rezolutně postavili agenti z Amerického protidrogového úřadu. Na marihuaně by si prý mohli vytvořit závislost zajíci a divoce žijící králíci.

|Lenka Kabrhelová |Zprávy ze světa

Voliči ve Washingtonu, Oregonu a na Aljašce rozhodnou o legalizaci konopí

Američtí voliči dnes budou rozhodovat o další podobě Kongresu. A tím pádem i o tom, jak budou vypadat poslední dva roky vlády prezidenta Baracka Obamy. Volby do Sněmovny reprezentantů, části Senátu, guvernérských a starostovských úřadů ale doplňuje ještě jedno hlasování. V hlavním městě Washingtonu a ve státech Oregon a Aljaška se týká legalizace držení marihuany.