Lenzerheide

Lenzerheide v textech na iROZHLASU

V Lenzerheide se rozhodovalo o dalších glóbech. Radovali se Fenningerová a Hirscher

| ČTK, Marek Augustin |Zimní sporty

Rakouský lyžař Marcel Hirscher obhájil malý křišťálový glóbus za hodnocení slalomu Světového poháru. Celkový vítěz seriálu vyhrál poslední závod sezony v Lenzerheide o 76 setin před největším rivalem Felixem Neureutherem z Německa a porazil ho o 15 bodů. Glóbus za obří slalom v soutěži žen získala rakouská lyžařka Anna Fenningerová.

|Hanka Shánělová, Jan Kaliba, Marek Augustin |Zimní sporty

V Oberhofu začíná osmý ročník Tour de Ski. Po sněhu ale nejsou ani památky

Osmý ročník už zavedeného Tour de Ski bude pro závodníky jedním z nejméně příjemných v historii. Seriál, ve kterém na přelomu roku soupeří běžci na lyžích, začne v sobotu v německém Oberhofu a pokračuje až do 5. ledna ještě ve Švýcarsku a Itálii. Už teď je ale celkem zřejmé, že pořadatelé na všech štacích čeká velký boj s přírodou o to, aby se vůbec mohlo závodit.