Leoš Heger

Leoš Heger v textech na iROZHLASU

|Lucie Maňourová, Martina Spěváčková |Zprávy z domova

Vláda zablokovala vývoz lihovin z Česka. Předběhla tak Evropskou komisi

Ministr zdravotnictví Leoš Heger vyhlásil s okamžitou platností zákaz vývozu dvacetiprocentního a silnějšího alkoholu z České republiky. Na mimořádném zasedání mu to dnes doporučila vláda po konzultaci s prostředníky v Bruselu i se zástupci českých lihovarníků. Zákaz se týká lihovin vyráběných a lahvovaných v Česku, a to pro země celého světa.

|Nikola Bojčev, Lucie Maňourová |Zprávy z domova

Heger: Prohibice se omezí jen v případě, že nebudou nové otravy

Podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera přichází omezení zákazu prodeje tvrdého alkoholu v úvahu až ve chvíli, kdy nebudou nové případy otravy metylalkoholem. Do té doby musejí právníci zvážit všechna rizika případného zmírnění opatření. Na tiskové konferenci po jednání krizového štábu Heger znovu potvdil, že v současné situaci byla prohibice jediným možným řešením.

|Martin Knitl, bre, Stanislav Janalík |Zprávy z domova

Heger k otravám: V bezpečí je teď ten, kdo nepije tvrdý alkohol

Ani plošný zákaz prodeje alkoholu nevylučuje kvůli přibývajícím smrtelným otravám metylalkoholem ministr zdravotnictví Leoš Heger. Řekl to v Ostravě, kde se společně s policejním prezidentem Martinem Červíčkem zúčastnil jednání krizového štábu Moravskoslezského kraje. Právě tam zatím zemřelo na otravu metylalkoholem nejvíc lidí v Česku.

|Patricie Polanská, Martina Mašková, Lenka Jansová, Kristina Winklerová, Jan Bumba |Zprávy z domova

Ministr Heger slíbil po jednání se zástupci pacientů kompromisní dojezdové doby

Čekací doby na operace, poplatky u lékaře nebo dojezdové časy k lékařům byly hlavními tématy jednání ministra zdravotnictví Leoše Hegera se zástupci zdravotně postižených, zdravotnických odborů a svazu pacientů. Ministerstvo se nakonec rozhodlo připravit nový, kompromisní návrh.

|Veronika Sedláčková, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Vyšší poplatky, nadstandardy a konkurence pojišťoven. To je druhá fáze zdravotnické reformy

Ministerstvo zdravotnictví chystá rozšíření nadstandardů. Pokud Ústavní soud, který je nyní na popud sociální demokracie posuzuje, uzná, že jsou v pořádku. Jak dnes také oznámili zástupci resortu, zvedne se zřejmě i výše některých poplatků. Návštěva u lékaře by mohla stát padesát místo současných třiceti korun. V případě, že by se pacient bez předchozího doporučení vydal přímo ke specialistovi, zaplatil by až několik set. Změny se chystají na rok 2014.