letecká katastrofa

| ČRo |Zprávy ze světa

Na Sibiři nouzově přistál armádní letoun se čtyřmi desítkami lidí. Nikdo při nehodě nezahynul

V Jakutsku na východě Ruska nouzově přistálo armádní letadlo Il-18. Na palubě bylo podle ruských úřadů 39 lidí, většinou důstojníků. Prvotní informace hovořily o tom, že se stroj zřítil a zemřely přes tři desítky lidí. Ruské ministerstvo obrany ovšem posléze uvedlo, že do nemocnice bylo odvezeno 23 lidí, z toho 16 je ve vážném stavu.

|Vojtěch Man |Zprávy ze světa

Zranění mu zbrzdila kariéru i zachránila život. Jediný cizinec z Chapecoense v letadle nebyl, léčil se

Přežil zřejmě díky tomu, že nemohl hrát. Argentinec Alejandro Martinuccio neodletěl s týmem Chapecoense do Kolumbie kvůli dalšímu ze série zranění, která ho trápí už několik let. Až se uzdraví, může se podílet na budování nového týmu. Klub zdevastovaný leteckou katastrofou se totiž nehodlá vzdát účasti v příštím ročníku nejvyšší brazilské soutěže.

|Martin Dorazín, Anna Kottová |Zprávy ze světa

V Rostově na Donu začali identifikovat oběti letecké katastrofy. Zahynulo 62 lidí

Soudní lékaři v Rostově na Donu začali s identifikací ostatků obětí letecké katastrofy. Jejich příbuzní teď odevzdávají vzorky DNA, celý proces by měl trvat asi dva týdny. V troskách Boeingu 737 dubajských aerolinií Flydubai včera zahynulo všech 55 cestujících a sedm členů posádky. Většina cestujících byli ruští turisté. Na palubě bylo kromě Rusů celkem 11 cizinců a čtyři děti.

|Martin Dorazín, ČTK, Pavlína Nečásková |Zprávy ze světa

Americká družice prý zachytila v době zkázy airbusu tepelnou stopu nad Sinajem

Americký satelit zaznamenal nad Sinajským poloostrovem v době zřícení ruského dopravního letadla tepelnou stopu. Informovala o tom stanice CBS News s tím, že to může ukazovat nejen na výbuch nálože, ale také na explozi motoru či palivových nádrží. Agentura TASS zase s odvoláním na své zdroje v Káhiře napsala, že vyšetřovatelé nalezli na místě nehody předměty nepocházející z letadla. Sobotní zkázu stroje, který mířil s ruskými turisty z Egypta do Petrohradu, nepřežil nikdo z 224 lidí na palubě, příčiny stále nejsou známé.

|Pavel Novák, Ondřej Houska |Zprávy ze světa

Vyšetřovatelé mají zveřejnit příčinu loňského pádu letadla MH17 na východě Ukrajiny

Svět by se dnes měl dozvědět příčinu loňské katastrofy malajsijského letadla MH17 na východě Ukrajiny. Na jeho palubě loni v červenci zahynulo skoro 300 lidí. Ukrajina tvrdí, že civilní letoun sestřelili proruští rebelové. Ti to stejně jako Moskva popírají, a z tragédie naopak obviňují Ukrajince. Zprávu o katastrofě mají zveřejnit vyšetřovatelé v Nizozemsku.

|Martin Dorazín |Zprávy ze světa

Soud řešící pád letadla s hokejisty jde do finále. Verdikt zazní ve středu

V ruské Jaroslavli dnes začalo závěrečné zasedání soudu v případu leteckého neštěstí u Jaroslavle z roku 2011. V troskách letounu Jak-42 tehdy zahynulo 37 lidí, převážně hokejistů tamního klubu Lokomotiv. Mezi oběťmi byli i tři Češi – Karel Rachůnek, Josef Vašíček a Jan Marek a slovenský hráč Pavol Demitra. Jediným obviněným je Vadim Timofějev.