letecká tragedie

|Tomáš Kohout, NŠ . |Fotbal

Fotbalisté Chapecoense slaví výhru. V emotivním duelu si opět připomněli leteckou tragédii

Jen tři hráči brazilského klubu Chapecoense přežili loni na podzim pád letadla s týmem, který letěl k finále Jihoamerického poháru do Kolumbie. Přesto je klub ve statistikách jako vítěz, soupeři z Atlética National se totiž z piety triumfu vzdali. Dalším vítězstvím si ale vybojovali účast v Superpoháru a v jeho prvním utkání se oba týmy střetly v noci na středu.

| ČTK |Zprávy ze světa

Na obytný blok v Kalifornii spadlo malé letadlo, nejméně čtyři lidé zemřeli

V pondělí narazilo v Kalifornii malé soukromé letadlo do bloku obytných domů. Při letecké nehodě zemřeli nejméně čtyři lidé. Po dalších pěti pohřešovaných pátrají záchranáři, uvedl list Los Angeles Times. Úřady se domnívají, že nejméně jednou z obětí je někdo z obyvatel domu, identita dalších není jasná. Příčina havárie se vyšetřuje.

|Petr Vavrouška |Zprávy ze světa

Český parašutista: Byli jsme rádi, že jsme stihli otevřít dveře a vyskákat, šlo o vteřiny

U slovenské obce Červený Kameň, nedaleko hranic s Českou republikou, došlo ve čtvrtek k srážce dvou menších dopravních letadel L-410 se dvěma skupinami parašutistů na palubách. Nehodu nepřežilo sedm lidí. 31 se zachránilo seskokem. Byl mezi nimi také český kameraman Michal Gromnica, se kterým mluvil zpravodaj ČRo Petr Vavrouška.

|Marcel Šulek |Zprávy z domova

V letadlech letos zemřelo nejvíce lidí od roku 2005

Po několika rekordně bezpečných letech přišel nepříjemný obrat - letos v letadlech zahynulo 1212 lidí, to je více než trojnásobek loňské statistiky. Po dlouhé době se také nehody s vysokým počtem obětí odehrály na mezinárodních spojích, ve velkých letadlech prestižních aerolinií.

|Tereza Jelínková, Petr Král |Historie

Před 40 lety zahynulo na Ruzyni 66 lidí. Kvůli nezkušenosti pilotů i hasičů

Přesně před 40 lety, 19. února 1973, se na Ruzyňském letišti stala jedna z největších leteckých havárií na našem území. Sovětský letoun Tu-154 letící z Moskvy se zřítil těsně před přistávací dráhou a začal hořet. V troskách zahynulo 66 lidí, mezi kterými byli i někteří členové kapely Evy Pilarové. Ta měla být původně v letadle také, ale nakonec se rozhodla letět jindy.

|Vojtěch Berger, Tereza Jelínková |Hokej

Demitra byl skvělý člověk, který miloval život, shodují se fanoušci

Jaké to je, když malá země přijde o velkou hvězdu, bylo včera vidět ve slovenském Trenčíně. Tisíce lidí, a zdaleka ne jen pravověrných fanoušků hokeje, se tam přišly rozloučit s Pavlem Demitrou. Bývalý kapitán slovenské reprezentace zemřel při havárii letadla s hokejisty ruského klubu Jaroslavl, stejně jako tři Češi a celý zbytek týmu.

|Aleš Procházka, Tereza Jelínková |Hokej

Svaz uctí hokejisty pietní akcí a vyřadí jejich čísla dresů

Včerejší letecké neštěstí, za které zaplatili životem také tři naši reprezentanti, je teď smutným tématem číslo jedna i pro Český svaz ledního hokeje. Potvrdil to i tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund. Vedení KHL rozhodlo, že obnovený start letošního ročníku soutěže se uskuteční v pondělí. Jaroslavl povede jako nový trenér Pjotr Vorobjov.

|Tereza Jelínková |Atletika

Mattoni Grand Prix uctí památku tragicky zesnulých hokejistů

V sobotu večer ožije centrum Prahy tradičním běžeckým závodem Mattoni Grand Prix, který je určen nejen profesionálním běžcům. Proto můžete na startovní listině najít třeba i jména fotbalových legend Pavla Nedvěda či Vratislava Lokvence. Mattoni Grand Prix se také připojí k uctění památky tragicky zesnulých hokejistů Lokomotivu Jaroslavl. S ředitelem běžeckého závodu Tomášem Mirovským mluvila Tereza Jelínková.

|Vladimír Kroc, Tereza Jelínková |Hokej

Pro KHL by tohle mělo být impulsem ke změnám, myslí si Martin Hosták

Letecká tragédie v Jaroslavli odložila zahájení Kontinentální hokejové ligy. Podle posledních informací by měla začít až 13. září. Úvodní duel mezi Ufou a Atlantem Mytišci byl včera po havárii přerušen během první třetiny. Dnešní tři zápasy byly zrušeny. V hokejové aréně, kde se měl odehrát duel Dinama Minsk s Jaroslavlí, se dnes koná smuteční ceremoniál. Vedení soutěže musí vyřešit otázku, co bude v soutěži s Lokomotivem Jaroslavl. Kluby už slíbily, že Jaroslavli pomohou a nabídnou jí své hráče, aby klub mohl dál v ruské lize působit. Stejně se k situaci postavil i nováček soutěže HC Lev Poprad, jak potvrdil jeho mluvčí Pavol Gmiter.

|Veronika Sedláčková, Tereza Jelínková |Hokej

Tahle tragédie je nepopsatelná, neskrývá smutek Robert Záruba

Čtyřiačtyřicet lidí zemřelo po havárii ruského letounu blízko ruské Jaroslavli a hokejový svět hrůzou zatajil dech. Na palubě byl kompletní tým klubu Lokomotiv tvořený hráči a trenéry z deseti zemí, a to včetně českých mistrů světa Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka. Takto tragicky začala nová sezoně KHL, její první zápas mezi Ufou a Mytišči byl přerušen v první třetině a už nedohrán. Veronika Sedláčková poprosila o komentář k této tragické události Roberta Zárubu z České televize.

|Daniela Karafiátová, Tereza Jelínková |Hokej

Znal jsem všechny, kteří tam dnes zůstali, neskrýval šok Vladimír Vůjtek

Při pádu letadla nedaleko Moskvy zahynuli hokejisté týmu Kontinentální hokejové ligy z Jaroslavli. Na palubě bohužel byli i tři Češi - Jan Marek, Josef Vašíček a Karel Rachůnek. Hokejový národ se proto zahalil do černého. A jen těžko asi hledá slova současný kouč slovenské hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek. Klub ještě loni trénoval a v minulosti ho dvakrát přivedl k triumfu v ruské superlize. Právě Vladimír Vůjtek odpovídal ve vysílání Radiožurnálu na dotazy Daniely Karafiátové.