letní kino

|Klára Fleyberková |Film

Letní kina letos slaví úspěch, větší zájem je o ně mimo Prahu

Horké léto přeje i sledování filmů pod širým nebem. Vyšší návštěvnost hlásí například letní kino na Špilberku v Brně nebo v Dolanech na Plzeňsku. Někde se dokonce začalo promítat venku po několikaleté pauze, jako například ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Jak ukázal nedávný průzkum, větší zájem o letní kina je právě mimo Prahu.

|Iva Zítková |Film

Děčínské letní kino promítá v digitální kvalitě. Za první týden přišlo tisíc lidí

Děčínské letní kino hraje nejnovější filmy a v nejlepší kvalitě. Zatímco řada letních kin v České republice musí hrát pouze filmy ve starém formátu, protože jejich provozovatelé nechtějí investovat do nákladné digitální technologie, která se dá navíc využít jen pár měsíců v roce, v Děčíně si techniku pronajali a začali promítat na fotbalovém stadionu. Zatím se zdá, že diváci jsou nadšeni.

|Naďa Kubínková |Film

Prázdninový provoz pardubického letního kina je opět nejistý

Pardubice mají jednu naprosto ojedinělou prázdninovou záležitost. A tou je promítání letního kina, kam mohou chodit diváci po celé dva měsíce zcela zdarma. Minulý rok se kino kvůli plánované rekonstrukci parku v centru města přemístilo z Tyršových sadů do prostoru vedle skateparku. O penězích a umístění kina se loni rozhodovalo tři dny před zahájením promítání, takže si provozovatelé prošli opravdu zátěžovými a stresovými situacemi. Jestli se zastupitelé z loňské situace poučili, zatím není jasné.