Li Na

Li Na v textech na iROZHLASU

|Michal Jurman |Tenis

Vítězové dvouher na Australian Open se stali světovými trojkami

Stanislas Wawrinka se po triumfu na Australian Open posunul na třetí místo žebříčku ATP, stejně jako šampionka Li Na mezi ženami v pořadí WTA. Švýcarský tenista si polepšil o pět míst a zařadil se za svého finálového soupeře Rafaela Nadala ze Španělska a druhého Srba Novaka Djokoviče, kterého vyřadil ve čtvrtfinále. Ženskému žebříčku dál vévodí před Li Na Američanka Serena Williamsová, druhá je Běloruska Azarenková.

Kvitová do finále Turnaje mistryň nejde. Prohrála s Číňankou Li Na

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Tenis

Tenistka Petra Kvitová si po dvou letech finále Turnaje mistryň nezahraje. V semifinále podlehla česká hráčka Číňance Li Na po setech 4:6 a 2:6, když doplatila na celou řadu nevynucených chyb. Li Na se postupem do finále posune na třetí místo žebříčku WTA, což je její nejlepší pozice v kariéře.

|Tereza Jelínková |Tenis

Berdych a Kvitová jsou v Pekingu v semifinále, Šafářová vypadla

Dva čeští tenisté si na turnaji v Pekingu zahrají semifinále, Tomáš Berdych ve čtvrtfinále vyřadil Američana Johna Isnera po setech 7:5 a 6:2 a Petra Kvitová si s Číňankou Li Na poradila 4:6, 6:2, 6:4. Končí naopak Lucie Šafářová, která ve čtvrtfinále podlehla Jeleně Jankovičové ze Srbska po setech 7:6, 4:6 a 4:6.

O titul se na Australian Open utkají Li Na s Azarenkovou

Tenisové Australian Open už zná finalistky ženské dvouhry. Číňanka Li Na vyřadila v semifinále dosud suverénní Marii Šarapovovou, kterou porazila dvakrát 6:2. O titul si Li Na zahraje se světovou jedničkou Victorií Azarenkovou, která přehrála Američanku Sloan Stephensovou 6:1 a 6:4.

Šarapovová ovládla na TM Bílou skupinu, smetla i Stosurovou

Ruská tenistka Maria Šarapovová zvládla na Turnaji mistryň v Istanbulu i třetí zápas a porazila Australanku Samanthu Sotsurovou, která zaskočila za nemocnou Petru Kvitovou, po setech 6:0 a 6:3. Šarapovová tak ovládla Bílou skupinu a postupuje do semifinále.

U souboje Azarenková vs. Li Na bude na Turnaji mistryň i Češka

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Tenis

Nejlepší tenistky světa si v Istanbulu zahrají o dvě zbylá semifinálová místa na Turnaji mistryň. V nejsledovanějším utkání dne proti sobě v přímém souboji o postup nastoupí nasazená jednička Běloruska Viktoria Azarenková a Číňanka Li Na. A je nanejvýš pravděpodobné, že u toho bude přímo na kurtu i jedna Češka.

Kvitová nestačila v semifinále v Sydney na Číňanku Li Na

Česká tenistka Petra Kvitová přišla o možnost stát se poprvé v kariéře světovou hráčkou číslo jedna. Potřebovala k tomu vyhrát turnaj v Sydney, ze kterého ale vypadla v semifinále, když nestačila na obhájkyni titulu, Číňanku Li Na, které podlehla po setech 6:1, 5:7 a 2:6.