licence

|Petr Havlíček, NŠ . |Fotbal

Licence z pohodlí domova. Fotbaloví trenéři mládeže budou testováni přes internet

Český fotbal není v zrovna zářivé situaci. Zpět na vrchol by ho mohla dostat nastupující generace, které v tuto chvíli věnuje maximální péči fotbalová asociace. A do příští sezony si stanovila ambiciózní plán. Všichni trenéři, kteří se pravidelně věnují mládeži, by měli získat novou trenérskou licenci nazvanou Grassroots leader, kterou mohou studovat pohodlí domova.

|Dominika Píhová |Hudba

Světoznámý klub Fabric nekončí. Za návrat licence ručí podmínkami rozepsanými na 155 stran

Po několika měsících, kdy se zdálo, že jedna z nejznámějších britských ikon nočních klubů skončí, je všechno jinak. Londýnský Fabric je na cestě ke svému znovuotevření, odebranou licenci totiž získá po dohodě s radou městské části Islington na severu Londýna zpět. Má to ale svou cenu – otevřít může pouze za dodržení přísných podmínek. Do klubu budou moci nově třeba pouze lidé starší 19 let a u vchodu bude na návštěvníky čekat scanner občanských průkazů.

| ČRo, David Černý, mka, Tomáš Jelen |Ekonomika

Soud zrušil licence dvěma solárním elektrárnám na Chomutovsku

Solární elektrárny Saša-Sun a Zdeněk-Sun na Chomutovsku přišly o licence. Krajský soud v Brně dnes zrušil příslušná rozhodnutí Energetického regulačního úřadu. Podle soudce nebyly splněny technické podmínky a úřad neměl rozhodnutí vůbec vydat. Majitelé je zprovozňovali narychlo na konci roku 2010, aby dosáhli na vyšší výkupní ceny energií.

Brněnský soud řeší údajný podvod při získání licence pro solární elektrárnu na Přerovsku

|Vlasta Gajdošíková |Regiony

Okolnosti udělení licence na provoz solární elektrárny v Hustopečích nad Bečvou dnes začal zkoumat Krajský soud v Brně. Obžalobě z podvodu čelí Marek Minařík, který údajně sepsal nepravdivou revizní zprávu pro elektrárnu firmy Sunpema Energy. Ta je také obžalovaná z podvodu. V době udělení licence totiž zařízení ještě nebylo dokončené. Obžalovaní vinu popírají. Proces bude pokračovat v červenci výslechy svědků a znalců.

|Jan Beneš, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Podnikatelé odmítají platit za produkci hudby v obchodech. Prý na ní nevydělávají

Pokud prodáváte obuv nebo kolo a pouštíte si přitom v obchodě hudbu, musíte za to platit. Peníze vybírá v Česku několik společností. Jednou z nich je třeba Intergram, který zastupuje výrobce zvukových záznamů. Jenže řada podnikatelů nic platit nechce. Namítají, že na hudbě nevydělávají. Pouští si ji jen jako kulisu.