Lidový dům

| ČTK |Zprávy z domova

Spor o odměny v kauze Lidový dům: po ČSSD chtějí peníze i příbuzní právníka Hájka

Spor o odměny za právní zastupování ČSSD v kauze Lidového domu nekončí. Proti loňskému verdiktu, podle něhož nemá notář Václav Halbich nárok na 17 milionů korun za služby poskytnuté straně, podali odvolání pozůstalí po zesnulém advokátovi Zdeňku Hájkovi. Hájek v minulosti spolupracoval s Halbichem a s dalším právníkem Zdeňkem Altnerem. V pondělí to uvedla místopředsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Alena Novotná.

| ČRo, Martin Karlík, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Zeman: Jediným partnerem ve sporu o Lidový dům pro mě byl Altner

Prezident Miloš Zeman vypovídal jako svědek u Obvodního soudu pro Prahu 1. Uvedl, že ve sporu o Lidový dům pro něj byl jediným partnerem advokát Zdeněk Altner. Zeman v roce 1997 ještě jako předseda ČSSD podepsal s Altnerem smlouvu na právní zastoupení. Podíl z odměny za vyhraný spor teď ale v žalobě žádá i notář Václav Halbich, který prý s Altnerem na případu celou dobu spolupracoval.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Zeman míří jako svědek k soudu, kvůli sporu o odměny za Lidový dům

Prezident Miloš Zeman dnes vystoupí jako svědek u Obvodního soudu pro Prahu 1. Ten projednává žalobu bývalého notáře Václava Halbicha, který žádá o 17 milionů korun za zastupování ČSSD ve sporu o Lidový dům. Tvrdí, že na případu pracoval spolu s právníkem Zdeňkem Altnerem. Někdejší předseda ČSSD Miloš Zeman se má u soudu vyjádřit ke skoro 20 let staré smlouvě, kterou s Altnerem osobně uzavřel. Prezident měl u pražského soudu svědčit původně už v únoru, kvůli plnému kalendáři se omluvil. Dnes ale slíbil, že přijde.

| ČRo, Jaroslav Gavenda |Zprávy z domova

Altnerův advokát považuje odeslání spisu Nejvyššímu soudu za protiprávní

Právní zástupce Zdeňka Altnera pravděpodobně podá stížnost na Obvodní soud pro Prahu 1. Nesouhlasí totiž s tím, že soud včera poslal spis a dovolání ČSSD k Nejvyššímu soudu. Strana v dovolání požaduje odklad vykonatelnosti pravomocného rozhodnutí, podle kterého má zaplatit bývalému advokátovi Altnerovi téměř 338 milionů korun za služby ve sporu o Lidový dům.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Altner požádal o zmrazení účtů ČSSD, strana krok označila za nestandardní

Právník Zdeněk Altner ráno požádal soud, aby ČSSD nemohla nakládat s penězi na účtech. Českému rozhlasu to řekla místopředsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Alena Novotná. Altner tak reagoval na vyjádření strany, že mu zatím nepošle 337 milionů korun za zastupování v případu Lidového domu. Soud má na vyřízení takzvaného návrhu předběžného opatření sedm dnů. Podle sociální demokracie je Altnerův krok nestandardní.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

ČSSD Altnerovi zatím nezaplatí, nejprve prý uspokojí jeho věřitele

Sociální demokracie do dnešní půlnoci bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi nezaplatí 337 milionů korun, jak jí nařídil soud. Nejprve uspokojí jeho věřitele, kteří požadují kolem 20 milionů korun. Uvedl to Jiří Chvojka, zástupce advokátní kanceláře, která stranu ve věci zastupuje. Strana prý věří tomu, že postupuje v souladu se zákonem.

| ČTK, ČRo, Lenka Jansová |Zprávy z domova

ČSSD musí zaplatit Altnerovi do pondělí, vezme si na to úvěr 338 milionů korun

Předsednictvo sociální demokracie podle ČTK schválilo vzetí úvěru ve výši 338 milionů korun. Chce jím zaplatit 337 milionů korun bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi, což musí učinit do pondělí. Předsednictvo jednalo také o úsporných opatřeních. Jen letos chce strana ušetřit několik desítek milionů korun, úspory se dotknou také volební kampaně před podzimními krajskými a senátními volbami.