lihová mafie

lihová mafie v textech na iROZHLASU

|Radek Kedroň, Ondřej Golis |Zprávy z domova

Policisté jezdili do lázní lihového bosse Březiny. Nevěděli jsme to, vysvětlují

Je to dosud neznámá kapitola z případu lihové mafie, která může skrývat odpověď na otázku, proč tak nerušeně dlouho kvetl v Česku obchod s nelegálním alkoholem. Jak nyní zjistil Zpravodajský web Českého rozhlasu, někteří policejní důstojníci se jezdili rekreovat k rodině lihového bosse Radka Březiny. Konkrétněji: v době, kdy kolem Březiny kroužila zlínská policie, posílali její jihomoravští kolegové své lidi do Březinových Lázní Kostelec na ozdravné pobyty.

| ČTK |Zprávy z domova

Šéfa lihové mafie Radka Březinu poslal soud na 13 let do vězení

SLEDOVALI JSME ONLINE: Šéf lihové mafie Radek Březina půjde za rozsáhlé obchody s lihem na 13 let do vězení. Olomoucký soud dnes také rozhodl o propadnutí jeho majetku, včetně vystavených směnek. Podle rozsudku s dalšími šesti muži v organizované zločinecké skupině připravil Radek Březina stát na daních při obchodech s nelegálním lihem o 6,39 miliardy korun. Trest Březina dostal za účast na organizované zločinecké skupině a za zvlášť závažný zločin zkrácení daně, poplatku a jiné povinné platby.

|Lenka Kratochvílová, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Olomoucký soud uznal vinnými všech 8 obžalovaných v kauze lihové mafie

Soud dnes uznal vinnými všech osm mužů obžalovaných v případu takzvané lihové mafie. Soudce olomouckého krajského soudu to oznámil při vynášení rozsudku, výši trestu se obžalovaní dozví na jeho konci. Za obchody s nelegálním lihem by mohli strávit ve vězení až 13 let. Nejvyšší trest hrozí šéfovi skupiny, zlínskému podnikateli Radku Březinovi.