Ve středečním českém tisku se dočtete, že Brusel chce narovnat platy mužů a žen. Navrhuje, aby firmy zveřejňovaly, jaký plat u nich obě pohlaví mají, píší Hospodářské noviny.
Při plavbě motorovým člunem budete moct už za pár měsíců zakotvit ve středních Čechách v sedmi nových přístavištích. Na Labi a Vltavě je nechá postavit Ředitelství vodních cest.
Prezident benátské asociace gondoliérů Andrea Balbi to britskému Guardianu zdůvodnil tím, že současní klienti váží o něco víc než ti, které vozili před deseti patnácti lety.
Plavidla začala hořet odpoledne místního času v loděnici a požárníci se snaží oheň uhasit. Celý přístav Búšehr zastřel kouř, o případných škodách zatím není nic známo.
Nový tanker zatím nemůže vyplout kvůli nízké hladině řeky. V loděnici stále čeká i tanker, který na vodu spustili už v červnu. Obě lodě se k zákazníkovi dostanou zřejmě po novém roce.
Předání lodí bylo podle FSB zachyceno na videu, „z něhož je jasně patrné, že lodě byly Ukrajině předány v řádném stavu. Pokud po předání ukrajinská strana stačila zařízení zničit, je to její problém.“
Dělové čluny Nikopol a Berďansk a vlečný člun Jany Kapu jsou po ročním zadržování v ruských přístavech podle Vorončenka zničené. „Barbarství Rusů ukážeme celému světu,“ řekl viceadmiral.
„Pasažéři jsou vyčerpaní a trpí mořskou nemocí. Někteří mají zranění způsobená střelnými zbraněmi a mučením v detenčních táborech v Libyi,“ řekla v Tarantu palubní lékařka.
Většina kobek je bezbariérová. U těch největších ale budou vozíčkáři potřebovat pomoc. Je to způsobeno jejich architektonickou podobou a památkovou ochranou, která neumožňuje přestavbu.
Italské úřady o zákazu rozhodly ve snaze předejít nehodám a chránit historické město i ekosystém benátské laguny. Podle kritiků jsou však plánovaná omezení nedostatečná.
Množství výletních lodí se zřejmě podílí na znečištění řeky Vltavy, píšou Lidové noviny. Česká národní banka možná podle deníku E15 zvedne úrokové sazby. Více se dozvíte v přehledu tisku Radiožurnálu.
Je z cedrového dřeva, pohromadě drží díky nýtům a vyrostlo na ní několik generací olomouckých veslařů. Řeč je o bezmála sto let staré lodi, která se na vodu vrací díky českokrumlovské Voroplavbě.
„V klidu jsem si klepal v dílně a najednou mi zazvonil telefon. Nemluvím anglicky, tak jsem to položil. Za půl hodiny už mi volali česky,“ vzpomíná stavitel.
Studii nechá do konce letošního roku vyhotovit organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. O projektu takzvané vodní tramvaje se mluvilo už v minulosti, nikdy ale nebyla zprovozněna.
Nehoda se stala zhruba kilometr od břehu a záchranné síly o ní dostaly hlášení v pondělí kolem 22.00 místního času (21.00 SELČ), informovala v úterý agentura Reuters.
Vodohospodáři na Vltavě vypouštějí z přehrad více vody, než kolik do nich přiteče, aby zůstal alespoň minimální průtok. Pokud bude sucho pokračovat, nebude vltavská kaskáda sjízdná už v červenci.
Nejméně 13 lidí zahynulo a dva se pohřešují v důsledku nehody, při níž se v neděli srazil jihokorejský rybářský člun s plavidlem přepravujícím palivo. Sedm osob se podařilo zachránit.
Euro 4, Euro 5, Euro 6. Emisní normy, které známe ze silniční dopravy, nutí výrobce snižovat emise motorů osobních i nákladních aut a autobusů. Emise se řeší ale i na moři.
Čechy stále více láká plavba po řekách. Dokazují to čísla Státní plavební správy. Ta loni vydala přes tři tisíce nových průkazů k řízení malých lodí a člunů. To je o polovinu více než v roce 2015. Za větším zájmem stojí mimo jiné předloňská vyhláška, která právě menším plavidlům povolila vjezd na dříve zakázané vodní plochy.
NATO vyšle do Černého moře další lodě, letadla a vojáky. Na zasedání v Bruselu to schválili ministři obrany Aliance. Jejich počty generální tajemník NATO Jens Stoltenberg nezveřejnil, jejich úkolem bude v Černomoří cvičit a monitorovat situaci. Opatření je dalším projevem strategie odstrašování Ruska, kterou NATO podle Stoltenberga hodlá dál vést. Podle ruského prezidenta Vladimira Putina aliance takovými kroky Moskvu provokuje a snaží se vyvolat konfrontaci.
Rusko začalo stahovat část svého kontingentu ze Sýrie, oznámila to agentura Interfax. První budou stažena podle generálního štábu ruské armády válečná plavidla s letadlovou lodí Admirál Kuzněcov a těžkým raketovým křižníkem Pjotr Velikij v čele.
Policie se v Česku vůbec poprvé zaměřila na lodě na přehradách a dalších vodních plochách. Společně se Státní plavební správou zkontrolovala celkem 435 plavidel a rozdala pokuty za 30 tisíc korun.
Rozšířeným panamským kanálem jako první propluje loď Andronikos čínské nákladní firmy Cosco. Správci průplavu ji vylosovali v loterii. Z Atlantského do Tichého oceánu se loď pod vlajkou Marshallových ostrovů vydá 26. června, kdy se průplav slavnostně otevře.