Lokeren

|Pavel Petr, Tereza Jelínková |Fotbal

Doma jsme schopní vyhrát, věří hříšník fotbalové Plzně Ševinský

Bez vítězství vyšli z úvodních zápasů třetího předkola Evropské ligy zástupci českého fotbalu. Liberec remizoval s Dněpropetrovskem 2:2 a stejný výsledek uhrála Sparta na hřišti Feynoordu Rotterdam. Viktoria Plzeň pak podlehla v Bruselu Lokerenu 1:2. Dlouho to vypadalo také na remízu, ale v samém závěru Západočeši inkasovali z penalty.

|Jakub Kanta |Fotbal

Sparta přišla v závěru utkání Evropské ligy o výhru v Rotterdamu, Plzeň prohrála v Bruselu

Fotbalisté Sparty zaskočili favorita 4. předkola Evropské ligy Feyenoord Rotterdam a vedli už 2:0 po gólech Kadlece, ale nakonec na rozdíl od Liberce přišli o nadějný výsledek. Třicet minut před koncem domácí snížili a těsně před vypršením normální hrací doby vyrovnali na 2:2. Třetí český zástupce v Evropské lize Viktoria Plzeň podlehla v Bruselu Lokerenu 1:2. Odvety se hrají příští čtvrtek v Čechách.

|Pavel Petr, Tereza Jelínková |Fotbal

Lokeren vyzve Plzeň na stadionu, který má v historii černou kaňku

Fotbalové týmy Liberce, Sparty a Viktorie Plzeň vkročí do boje o účast v základní skupině Evropské ligy. Podle odborníků mají papírově nejslabšího soupeře Západočeši. Ve 20 hodin a 30 minut rozehrají v Bruselu duel proti Lokerenu. Belgický tým se nachází ve stejné pozici, jako loni před Ligou mistrů poznala Plzeň. Nemá odpovídající stadion pro poháry, a tak musí domácí duely hrát na Královském stadionu v Bruselu. Ten pojme na padesát tisíc diváků.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Lokeren Kollera původně ani nechtěl, teď je klubovou legendou

Fotbalisté Plzně hrají dnes v Evropské lize proti Lokerenu a jméno jejich soupeře z Východních Flander oživuje jeden pohádkový příběh českého sportu. Právě v belgickém městečku vychovali českému fotbalu nejlepšího střelce v dějinách národního týmu. Fanoušci Sparty se nemotornému Janu Kollerovi smáli. Dvoumetrový kluk z vesnice se mohl v tichosti vrátit ke svému řemeslu automechanika. Ale tak trochu náhodou se ho ujali v Lokerenu, přetvořili ho v prvotřídního útočníka a dnes tam podle něj nazývají salónek na stadionu.

|Pavel Petr, Jakub Kanta |Fotbal

Plzeňští fotbalisté jsou podle Vonáška v souboji s Lokerenem mírným favoritem

Liberec, Spartu a Plzeň čekají zítra úvodní duely 4. předkola Evropské ligy. Slovan hostí Dněpropetrovsk, Letenské čeká zápas na hřišti Feyenoordu Rotterdam a Viktoria nastoupí na Královském stadionu v Bruselu proti Lokerenu. Favorita pro tento zápas se snažili najít dva muži, kteří belgický fotbal dokonale znají. Bývalý hráč Roman Vonášek a současný záložník Anderlechtu Lukáš Mareček.

|Alena Benešová, Jan Kaliba, Jan Suchan |Fotbal

Český fotbal vděčí Lokerenu za střelce Kollera. Do Belgie ho doporučil Vacenovský

Kdybychom hledali na světě místo, kde udělal fotbal České republice nejlepší reklamu, hodně vysoko by se umístil belgický Lokeren. Možná by tuhle soutěž i vyhrál. Trénoval tam kapitán vicemistrů světa 1962 Ladislav Novák, hrál tam slovenský mistr Evropy z Bělehradu Karol Dobiáš a ve špičkového útočníka se tam vypracoval Jan Koller.