Lotyšsko

Florbalisté porazili Estonsko 8:2 a jsou v semifinále MS. Narazí na Finy, nebo Dány

| ČTK |Ostatní sporty

Čeští florbalisté vyhráli ve čtvrtfinále mistrovství světa v Rize nad Estonskem 8:2 a v sobotu od 15.30 SEČ budou bojovat o finále s vítězem pátečního souboje mezi Finskem a Dánskem. Nerozhodný stav 2:2 zlomili svěřenci trenéra Radima Cepka čtyřmi góly v druhé polovině druhé třetiny. Čtyřmi body za tři branky a jednou asistencí se na výhře podílel Tom Ondrušek.

Čeští florbalisté na MS porazili domácí Lotyšsko a přiblížili se postupu do čtvrtfinále

Čeští florbalisté vyhráli ve druhém utkání na mistrovství světa v Rize nad domácím Lotyšskem 9:3 a jsou blízko přímé účasti ve čtvrtfinále. Tým kouče Radima Cepka o osudu zápasu rychle rozhodl a už úvodní dějství vyhrál 6:1. Na závěr základní skupiny B budou hrát Češi v úterý od 15:30 SEČ s úřadujícími mistry světa Švédy o první místo. Ti jim mohou zajistit v pondělí jistou účast mezi nejlepšími osmi, když získají aspoň bod s Nory.

| ČTK, Vít Pohanka, Dominika Píhová |Zprávy ze světa

NATO se dohodlo na rozmístění čtyř vícenárodních praporů na východě Evropy

Severoatlantická aliance vyšle čtyři prapory do Polska, Estonska, Lotyšska a Litvy. Po prvním dni varšavského summitu to oznámil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Tématem jednání byly také vztahy NATO a Ruska. Podle Stoltenberga by Rusko nemělo a nesmí být izolováno. Aliance dle jeho slov stojí o konstruktivní dialog s Moskvou.

|Jakub Knoll |Ostatní sporty

Basketbalisté začali kvalifikaci o OH prohrou. Lotyšsku podlehli o 12 bodů

Českým basketbalistům vstup do olympijské kvalifikace nevyšel, když v dnešním utkání podlehli Lotyšsku v poměru 71:59. Češi sice ovládli úvodní čtvrtinu a vedli ještě v průběhu té poslední, ale nakonec na Lotyše nestačili. Navzdory prohře však Češi stále mohou živit šanci na postup do semifinále kvalifikačního turnaje. K tomu však potřebují zítra zdolat Japonce.

|Jakub Knoll |Hokej

Kanada na MS rozdrtila Bělorusko 8:0. Nulu udrželo i Rusko, které zdolalo Lotyšsko

Program čtvrtého dne letošního mistrovství světa v ledním hokeji odstartoval dvěma odpoledními duely. V rámci moskevské skupiny druhé vítězství na šampionátu vybojovali domácí Rusové, kteří přehráli Lotyšsko. Kanada pak v Petrohradu díky jasnému triumfu nad Běloruskem získala již třetí tříbodovou výhru na turnaji a upevnila si vedení v tabulce skupiny B.

Čeští hokejisté mají na MS druhou výhru. Lotyše však zdolali až na nájezdy

Až samostatné nájezdy musely rozhodnout dnešní duel mezi Českem a Lotyšskem. Dramatickou koncovku nakonec zvládli Češi, kterým výhru 4:3 v penaltovém rozstřelu vystřelil Lukáš Kašpar. Zpočátku se přitom zdálo, že si svěřenci Vladimíra Vůjtka dojdou pro jasné vítězství, když první třetinu ovládli v poměru 2:0. V dalším průběhu však Lotyši vývoj duelu otočili a vše musel v 60. minutě zachraňovat Michal Řepík, jenž na poslední chvíli srovnal na 3:3.