Lufthansa

| ČTK |Zprávy ze světa

Piloti Lufthansy budou znovu stávkovat. Tentokrát 29. a 30. listopadu

Piloti německých aerolinek Lufthansa oznámili další stávku na 29. a 30. listopadu poté, co ztroskotala jejich jednání s vedením společnosti o zvýšení platů. Protest se bude v úterý vztahovat na krátké lety a o den později na krátké a dlouhé spoje mimo Německo. Oznámila to dnes odborová organizace Vereinigung Cockpit (VC) v prohlášení, z něhož citovala agentura Reuters.

| ČTK |Ekonomika

Stávka v Lufthanse skončila, piloti ale hrozí další. Požadují zvýšit plat o 22 procent

Německá letecká společnost Lufthansa v neděli musela z organizačních důvodů zrušit 35 plánovaných letů, třebaže nakonec čtyřdenní stávka pilotů nespokojených s výší platů již nepokračuje. Informovala o tom agentura Reuters. Vedení společnosti zároveň vyzvalo odboráře k novému jednání o jejich požadavcích. Omezení se podle letištních informací netýkají dnešních patnácti spojů Lufthansy mezi Prahou a Frankfurtem či Mnichovem.

|Jakub Lucký |Ekonomika

Stávka Lufthansy končí. Aerolinka kvůli ní v sobotu zrušila 137 letů.

Do čtvrtého a posledního dne vstoupila v sobotu stávka pilotů německé letecké společnosti Lufthansa. Zrušeno je 137 převážně dálkových letů, což se dotkne kolem 30.000 cestujících. Společnost upozornila, že navzdory avizovanému konci stávky možná bude muset zrušit i některé nedělní spoje. Navíc není vyloučené, že v předvánočním čase se bude stávkovat znovu, protože piloti a vedení firmy zatím nenašli shodu ohledně zvýšení platů.

| ČTK |Zprávy ze světa

Lufthansa zruší v pátek dalších 830 letů. Stávka pilotů se dotkne i spojení s Prahou

Německé aerolinky Lufthansa v pátek zruší kvůli stávce pilotů dalších 830 letů. Výpadek se i třetí den protestu dotkne zhruba 100 tisíc cestujících a týkat se bude i šesti párů spojení s Prahou, sdělila mluvčí letiště v Praze-Ruzyni. V pátek měla stávka pilotů za výrazné zvýšení platů původně skončit, odborový svaz pilotů však ve čtvrtek odpoledne oznámil, že se protest prodlužuje až do sobotní půlnoci. Podle agentury AP stávka neskončí dříve než o půlnoci ze soboty na neděli.

Piloti Lufthansy mohou stávkovat, rozhodl soud. Omezení zasáhne 100 tisíc cestujících

|Pavel Polák, Anna Kottová |Zprávy ze světa

Německé aerolinky Lufthansa a zhruba 100 tisíc cestujících čekaly na vyjádření soudu k chystané stávce pilotů. Německý soud ve Frankfurtu nad Mohanem nakonec v úterý večer protest odmítl zablokovat. Aerolinky oznámily, že se proti verdiktu odvolají. Piloti chtějí ve středu stávkovat po celý den. Letecký dopravce by musel škrtnout 876 z plánovaných zhruba 3000 letů. Stávka bude pokračovat i ve čtvrtek.

|Pavel Polák |Zprávy ze světa

Stávka v Lufthanse po pauze opět pokračuje. Zrušeny jsou i spoje s Prahou

Více než 900 spojů dnes nevyletí kvůli stávce palubního personálu německých aerolinek Lufthansa. Nespokojení zaměstnanci protestovali už v pátek a v sobotu a po nedělní pauze dnes pokračují. Stávkuje se na letištích ve Frankfurtu, Düsseldorfu a nově také v Mnichově. Protest, který je naplánovaný až do pátku tohoto týdne, se dotkne i spojení s Prahou.