Lukoil

|Tereza Chlubná |Zprávy z domova

Prezident zřejmě oznámí, jestli Martin Nejedlý zůstane jeho poradcem

Firma Lukoil Aviation Czech zaplatí Správě státních hmotných rezerv smluvní pokutu ve výši téměř 28 milionů korun. Českému rozhlasu to potvrdil bývalý jednatel a současný spolumajitel české pobočky ruského Lukoilu Martin Nejedlý. O pokutě včera rozhodl odvolací senát. Prezident Miloš Zeman by měl dnes oznámit, jestli Nejedlý zůstane jeho poradcem.

| ČRo, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Soud potvrdil pokutu pro Lukoil Aviation Czech, kde působí hradní poradce Nejedlý

Odvolací soud dnes potvrdil pokutu necelých 28 milionů korun pro společnost Lukoil Aviation Czech. Sankce se týká nevrácení části leteckého paliva státu. Bývalým jednatelem a současným spolumajitelem české pobočky ruského Lukoilu je hradní poradce pro ekonomiku Martin Nejedlý. Prezident Miloš Zeman už dříve řekl, že pokud odvolací soud pochybení Nejedlého potvrdí, zváží poradcovo odvolání.

Soud bude řešit odvolání Lukoilu proti pokutě ve výši 27,5 milionu korun

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Městský soud v Praze dnes projedná odvolání v kauze pokuty 27,5 milionu pro Lukoil Aviation Czech. Firma státu údajně nevrátila část leteckého petroleje a soud loni rozhodl, že musí zaplatit sankci. Na dnešním rozsudku zřejmě záleží i setrvání Martina Nejedlého ve funkci poradce prezidenta Miloše Zemana. Byl totiž jednatelem a stále je spolumajitelem společnosti. Hrad se podle verdiktu rozhodne, jestli ho odvolá.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Spor státu s firmou Lukoil Aviation Czech projedná odvolací soud

Obvodní soud pro Prahu 1 začal projednávat spor státu s firmou Lukoil Aviation Czech, kterou řídí prezidentův poradce Martin Nejedlý. Správa státních hmotných rezerv žádá po společnosti přes 27 milionů korun za transakce s leteckým palivem. Nejedlý chtěl prosadit mimosoudní dohodu, stát na to ale nechce přistoupit. Soudkyně proto návrh zamítla. Lukoil se ale proti tomuto rozhodnutí odvolal.