Češi letošní zimu tráví v teple, a to díky levným letenkám. Neodradí je ani testy na koronavirus. Zájem o dovolenou na Maledivách ve srovnáním s loňským rokem narostl o 287 procent.
Zástupci souostroví se domnívají, že malé ostrovní země doplácejí na jednání velkých rozvinutých států, které jsou největšími producenty skleníkových plynů.
Nehoda nad Indickým oceánem, kterou nepřežil žádný z cestujících na palubě letadla Malajsijských aerolinií letu MH370 – to je zatím nejpravděpodobnější verze o zmizení Boeingu 777, který letěl na lince z Kuala Lumpur do Pekingu. Ani po roce se však nenašly trosky stroje ani žádné z těl 239 lidí na palubě. Možná to je proto, že se stále hledá ve špatné oblasti – některá média teď přinesla svědectví, podle nichž stroj podobný zmizelému letadlu viděli obyvatelé Malediv.
Na souostroví Maledivy dorazila delegace z britského společenství národů, aby v malé zemi prošetřila okolnosti nedávné politické krize. Ta vyvrcholila rezignací prvního demokratického prezident v maledivských dějinách Mohameda Našída. Jeho demisi předcházely demonstrace údajných sympatizantů bývalého režimu a vzpoura důstojníků. Samotný Našíd tvrdí, že byl k odstoupení donucený armádou pod pohrůžkou zabití.
Prozatímní prezident ostrovní republiky Maledivy odmítnul výzvu svého předchůdce k odstoupení a rychlému uspořádání voleb. Podle Mohammeda Manika není v malé zemi obklopené Indickým oceánem vhodná atmosféra pro svobodné a férové volby.
Trestní soud na Maledivách údajně vydal zatykač na bývalého prezidenta, který v úterý rezignoval na svůj úřad. Ten se teď obává o svou bezpečnost a jeho manželka a dcera raději uprchly na Srí Lanku.
Po týdnech protestů rezignoval na Maledivách prezident. Lidé vyšli do ulic poté, co armáda v lednu zadržela soudce, který měl podporovat opozici. Jeho propuštění žádaly i ochránci lidských práv. Vláda ale trvala na tom, že soudnictví nesmí být pod vlivem žádné politické strany.