Na horách na severu země mohlo spadnout mezi 300 až 400 litry, na ostatních místech Česka 100 až 200 litrů na metr čtvereční, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík.
Na akci s názvem Nebuď srab, namoč se pro ranou péči dorazilo zhruba třicet otužilců. Společnost pro rannou péči za peníze z akcí či od dárců kupuje například speciální pomůcky.
Odstranění jezů naplánovala Česko-rakouská komise pro hraniční vody. Autoři záměru vyzdvihovali význam odstranění jezů dále třeba pro vydru nebo pstruha potočního.
V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že počet odposlechů podle Práva klesá, meziročně jich ubylo přes 400. Do českých řek se podle Lidových novin možná vrátí perlorodky.
Na noc ze 7. na 8. srpna roku 2002 obyvatelé obcí Doudleby a Plav nikdy nezapomenou. Z Římovské přehrady a řeky Stropnice, které se spojily v ničivý živel, se na ně valila tisíciletá voda.
Českobudějovická radnice koupí od církve pozemky kolem Malše. Povede tudy cyklostezka do Roudného. Dosud nevyřešené církevní restituce brání jejímu vybudování už několik let. A přestože restituční řízení ještě není u konce, zastupitelé už nákup pozemků schválili.
Hraniční řeka Malše už v budoucnu nebude ohrožovat hornorakouskou obec Leopoldschlag. Místní se pustili do logisticky náročné operace rozšíření koryta. Na rakouské straně ale nebylo dost místa, a tak se řeka při velké vodě bude vylévat na české území. Je to největší přeshraniční projekt svého druhu, který se na českých řekách kdy budoval.
Protipovodňové úpravy horního toku Malše v hornorakouském Leopoldschlagu zasáhnou až na území České republiky. Území na české straně je 24 let po pádu železné opony stále pusté a bagrům tak nic nebrání v cestě.
Obří loď Malše se vydává na svoji cestu do Hluboké nad Vltavou. Ovšem ne po vodě, ale po souši. Pracovníci česko-britské plavební společnosti budou spolu s odbornou firmou nakládat loď v Týně nad Vltavou na tahač, ještě dnes by pak měli spustit plavidlo na zpět řeku.