Manhattan

| ČTK |Zprávy ze světa

Za 'úmyslné způsobení dopravní zácpy' na mostě na Manhattan dostali úředníci 2 a 2,5 roku vězení

Dvojice podřízených guvernéra amerického státu New Jersey Chrise Christieho dostala nepodmíněné tresty vězení za vyvolání zácpy na mostě na Manhattan před více než třemi lety, informovala agentura AP. Jednoho z tehdejších vysoce postavených úředníků poslal soud v Newarku na dva roky do vězení a někdejší zástupkyni šéfa Christieho úřadu vyměřil rok a půl za mřížemi. Zatímco guvernérovi kritici tvrdí, že záměrné vyvolání dopravních problémů bylo jeho politickou pomstou místnímu starostovi, Christie popírá, že by o akci věděl.

|Martin Balucha |Zprávy ze světa

V New Yorku otevřeli novou linku metra. Od prvotních plánů uběhlo skoro sto let

V New Yorku otevřeli novou linku metra. První plány na trasu pod jednou z čtvrtí na Manhattanu přitom vznikly už na konci 20. let minulého století. Začátek výstavby ale zkomplikovala světová hospodářská krize, a proto se na lince začalo po mnoha odkladech pracovat až v roce 2007. Linka si proto v minulosti vysloužila přezdívku „nejlepší nápad, který se nikdy neuskutečnil“.

|Vít Pohanka, Matěj Skalický |Zprávy ze světa

Útočník střílel do lidí na Manhattanu. O teroristický útok podle policie nešlo

U budovy známého mrakodrapu Empire State Building na Manhattanu v americkém New Yorku zahájil třiapadesátiletý střelec palbu do lidí. Jednu osobu už krátce předtím zabil a sám pak při přestřelce s dvěma na místě hlídkujícími policisty přišel o život. Devět lidí utrpělo zranění. Policie zatím nemá žádné indicie vedoucí k tomu, že by se mohlo jednat o teroristický útok.