Manuel Valls

|Martin Balucha |Zprávy ze světa

Macron získal podporu socialisty Vallse. Francouzský expremiér nepodpořil stranického rivala

Bývalý francouzský premiér Manuel Valls podpoří středového prezidentského kandidáta Emmanuela Macrona. Valls v rozhovoru pro francouzskou televizi BFMTV řekl, že udělá vše pro to, aby se šéfka nacionalistů Marine Le Penová nedostala do druhého květnového kola prezidentských voleb. Bývalý předseda vlády ale odmítl, že by se stal součástí Macronova volebního týmu.

|Magdalena Slezáková |Zprávy ze světa

‚Zkušený‘ Valls zapěl ódu na sebe samého. Teď ho čeká bratrovražedný boj socialistů

„Mám v sobě sílu, vůli sloužit svojí zemi. Slovy ji nelze vystihnout, je to naprosté přesvědčení. Chci dát vše Francii, která mi tolik dala.“ Když Manuel Valls v pondělí oznamoval svůj záměr stát se příštím prezidentem, slogan pod ním vyzýval „k vítězství všeho, co nás spojuje“. Jenže vzletná slova i touhu levice po Elysejském paláci může poslat k zemi realita. Cesta rozhádaných socialistů k lednovým primárkám bude krutá, míní francouzská média.

Francie se musí připravit na další možné atentáty, řekl premiér Valls

|Jiří Hošek, Jan Šmíd, ČTK, ČRo, Anna Kottová |Zprávy ze světa

Francouzský premiér Manuel Valls dnes řekl, že se Francie musí připravit na další možné atentáty. Stejná hrozba ale podle něj platí i pro ostatní země Evropy. Páteční série atentátů byla podle Vallse naplánována v Sýrii. Ve Francii dál platí přísná bezpečnostní opatření a kvůli útokům se v pátek mimořádně sejdou ministři vnitra zemí Evropské unie.