manželé

|Tereza Jelínková, Iva Havlíčková |Regiony

Kromě majetku se manželé z Bruntálska dělí také o ledviny

Příběh manželů Káfoňkových z Bruntálska je na české poměry stále spíše výjimečný. Miloslav Káfoněk se totiž se svou ženou rozdělil o ledviny. Většina lidí čeká na tento životně důležitý orgán roky, na transplantační listině je u nás více než 600 pacientů. A většina dostává ledviny od lidí, kteří zemřou. Osmatřicetiletá Olga Káfoňková ale může díky manželovi zase normálně žít a svůj vděk mu prokazuje mimo jiné u plotny.

|Jan Kaliba, Jakub Kanta |Fotbal

Berbatov nereprezentuje. Bulhaři to chápou, říká česko-bulharský pár

Úterní duel s Bulharskem bude pro české fotbalisty posledním soutěžním zápasem roku. A právě ten rozhodne, jestli se bude vstup do kvalifikace mistrovství světa hodnotit kladně, nebo záporně. Češi, kteří chtějí vidět své reprezentanty na svátečním turnaji v Brazílii, mají jasno - na Letné bude třeba fandit. Vydali jsme se ale zjistit, jak se k utkání staví Čech, který si vzal Bulharku. A jaké názory na fotbal, jeho úroveň a důležitost, vůbec v takové smíšené rodině panují.

Švýcarští manželé si svůj sen splnili v Polsku

|Petr Vavrouška |Zprávy ze světa

Manželé Tomas a Claudia Notterovi se na začátku devadesátých let přestěhovali natrvalo ze Švýcarska na sever Polska. Neuměli ani slovo Polsky. Nikoho neznali. Měli jen velký sen. Mít vlastní ekofarmu. On vystudoval filozofii, ona historii. Dnes je živí prodej sýrů. Mají 7 dětí a všechny se cítí být Poláky. Farmáři si stěžují na jediné. Za celých 17 let neměli jediný den volna.