Lobbista Marek Dalík zůstane i nadále ve vězení. Ústavní soud totiž odmítl jeho stížnost jako neopodstatněnou. Podle soudu nedošlo k porušení jeho ústavních práv. Informovala o tom Česká televize.
Marek Dalík si stěžuje u Ústavního soudu, že byl odsouzen na společenskou objednávku. Tvrdí, že si neřekl úplatek, ale pouze lobboval. Vyplývá to ze stížnosti, kterou má Radiožurnál k dispozici.
Ve vleklé kauze šlo už o druhé Dalíkovo dovolání. Lobbista a někdejší pravá ruka bývalého premiéra Mirka Topolánka (ODS) byl v případu odsouzen k pěti letům vězení, které si v současnosti odpykává.
Nejvyšší soud rozhodl o druhém dovolání lobbisty Dalíka. Zatím ale nezveřejní, zda podnět odmítl, anebo mu vyhověl. Dalík si odpykává pět let ve vězení v souvislosti s podvodem při nákupu pandurů.
Lobbista Marek Dalík v pondělí nastoupil k výkonu trestu do ruzyňské věznice. Odsouzen byl k pěti letům vězení v souvislosti s nákupem obrněnců Pandur.
Lobbista Marek Dalík podal dovolání k Nejvyššímu soudu, kterým chce zvrátit pravomocné odsouzení za podvod při jednáních o nákupu obrněných transportérů Pandur pro českou armádu.
Lobbista Marek Dalík musí nastoupit do pražské ruzyňské věznice nejpozději 6. listopadu. Má si odpykat 5 let za kauzu související s nákupem obrněnců Pandur.
Vrchní soud v Praze ve druhém písemném rozsudku kauzy Pandur podrobně vysvětlil, proč Marku Dalíkovi neuvěřil dramatický obrat při jeho poslední výpovědi v kauze Pandur.
Poté, co byl přerušen výkon trestu „politickému podnikateli“ Romanu Janouškovi, a když pomineme vězeňskou stálici Jiřího Kajínka, byl do středečního odpoledne nejznámějším mužem za mřížemi Marek Dalík
Nejvyšší soud vydal příkaz k okamžitému propuštění Marka Dalíka z vězení, kde si odpykával čtyřletý trest. Ve středu rozhodl jak o dovolání lobbisty, tak žalobců. Podrobnosti zatím soud nezveřejní. O čtyřletému trestu a čtyřmilionové pokutě pravomocně rozhodl vrchní soud v květnu 2016, trest Dalík nastoupil 1. září.
Lobbista Marek Dalík navrhl obnovu trestního řízení, ve kterém byl odsouzen k čtyřletému vězení a zaplacení čtyř milionů korun za korupci při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu. Chybnou informaci, která nejdříve byla brána jako správná, následně potvrdila mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci.
Byl pravou rukou premiéra za ODS Mirka Topolánka a měsíčně si vydělával 300 až 400 tisíc korun. Nyní sedí ve vězení, kam nastoupil 1. září 2016. Řeč je o lobbistovi Markovi Dalíkovi. Ten si podle soudu měl říct rakouskému výrobci obrněných transportérů Pandur o úplatek ve výši půl miliardy korun.
Marek Dalík, bývalý poradce někdejšího premiéra za ODS Mirka Topolánka, si odpykává za podvod čtyři roky vězení s dozorem. Pokutu čtyři miliony už ale zaplatil.
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podal dovolání v kauze lobbisty Marka Dalíka. Dovolání zpochybňuje výši uloženého trestu, je prý pod běžnou sazbou pro danou právní kvalifikaci, sdělil v pátek Zemanův mluvčí Petr Malý. Dalík dostal čtyři roky v kauze související s nákupem vozidel Pandur pro českou armádu, ve čtvrtek nastoupil do vězení.
Zpřísnění původního trestu na osm let vězení a zvýšení peněžitého trestu na téměř 22 milionů korun požaduje náměstek pražské vrchní státní zástupkyně Adam Bašný pro lobbistu Marka Dalíka. Uvedl to dnes při před pražským vrchním soudem, který projednává odvolání v kauze korupce při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu.
Lobbista Marek Dalík by měl jít za údajnou korupci při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu na sedm let do vězení. Výši trestu dnes v závěrečné řeči navrhl státní zástupce Jan Kořán.
Už zítra by měl padnout rozsudek v korupční kauze, která se týká nákupu obrněných transportérů Pandur. Jediným obžalovaným je někdejší poradce expremiéra Mirka Topolánka Marek Dalík. Údajně si měl říct za vyjednání státní zakázky o půlmiliardový úplatek. Dnes u Městského soudu v Praze zazní závěrečné řeči.
V údajné korupční kauze kolem nákupu obrněných transportérů Pandur pro českou armádu má dnes vypovídat důležitý svědek. Městský soud v Praze nechtěl případ uzavřít bez jeho výpovědi, a tak na ni víc než rok čekal. Soudkyně sází na dnešní odpoledne, kdy se má s bývalým americkým velvyslancem v Česku Richardem Graberem spojit alespoň přes videokonferenci.
O půlmiliardový úplatek za pokračování vládní zakázky na nákup pandurů si neřekl obžalovaný Marek Dalík, ale slovenský lobbista Miroslav Výboh. Před Městským soudem v Praze to vypověděl Lutz Kampmann, bývalý manažer rakouské zbrojovky Steyr. Právě jeho měl Výboh o peníze požádat na samostatné schůzce ve Vídni, krátce po jednání Steyru s Dalíkem.
Městský soud v Praze pokračuje v projednávání případu Marka Dalíka, který si podle obžaloby řekl o úplatek v souvislosti s nákupem obrněných transportérů Pandur. Stephen Szücs, bývalý člen vedení firmy Steyr, dnes soudu řekl, že Martin Barták odlákal šéfa Steyru od stolu, aby lobbista Dalík mohl požádat manažery o úplatek.
V kauze nákupu 107 obrněných transportérů Pandur pro českou armádu dnes vypovídal investigativní reportér Radiožurnálu Janek Kroupa. Před soudem mimo jiné řekl, že na nestandardní jednání České republiky v této zakázce upozorňovali vládu Američané i NATO.
V kauze pandurů se dnes bude pouštět videozáznam utajeného svědka. Je to Rakušan z firmy Steyr, kterou údajně žádal o skoro půlmiliardový úplatek obžalovaný lobbista Marek Dalík. Jak soudkyně Městského soudu v Praze Veronika Čeplová řekla, chystá i čtení listinných důkazů. V minulosti soudila velké případy, kde šlo o stovky milionů korun.
Bývalý poradce expremiéra Mirka Topolánka Marek Dalík u pražského městského soudu popřel, že by inicioval schůzky kolem pandurů. Na jedné z nich podle žalobce padla korupční nabídka. Dalíkovi hrozí za pokus o podvod až desetileté vězení.