Marek Šnajdr

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Byl jsem u Rittiga v hotelu Ventana, s úplatky jsem se nesetkal, řekl soudu exposlanec ODS Šnajdr

Vůbec poprvé Marek Šnajdr veřejně přiznal, že se účastnil schůzek s lobbistou Ivo Rittigem. U Městského soudu v Praze někdejší náměstek ministerstva zdravotnictví a exposlanec ODS vypověděl, že v hotelu Ventana v centru Prahy řešili politickou situaci před sjezdem ODS. Jméno Šnajdr se v zápisníku stíhaného exředitele nemocnice objevuje opakovaně, a to i v souvislosti s dvoumilionovým úplatkem, jenž mu měl Rittig nabízet. Šnajdr ale popřel, že se něco takového stalo.

|Lenka Jansová, Simona Bartošová, Jaroslav Gavenda |Zprávy z domova

Exposlanec ODS Šnajdr: Vzdám se části odškodného za vazbu, když se mi stát omluví

Bývalý poslanec ODS Marek Šnajdr nabídl před soudem ministerstvu spravedlnosti smír. Po státu chtěl původně čtyři miliony korun jako odškodnění za trestní stíhání v kauze údajných trafik. Je ale ochoten vzdát se tří milionů za údajnou morální újmu, když se mu veřejně omluví Vrchní státní zastupitelství v Olomouci nebo stát. Pak by požadoval jen náklady na právníky nebo ušlý zisk v hodnotě milion korun.

Ostravský soud uvalil vazbu i na bývalého poslance ODS Marka Šnajdra

|Andrea Brtníková, Vojtěch Kouřímský |Zprávy z domova

Bývalý poslanec ODS Marek Šnajdr půjde do vazby, aby při vyšetřování neovlivňoval svědky. Dnes o tom rozhodl Okresní soud v Ostravě. Šnajdr se loni v listopadu vzdal poslaneckého mandátu, stejně jako další dva poslanci za ODS Petr Tluchoř a Ivan Fuksa. Společně tak umožnili schválení důležitého daňového balíčku spojeného i s důvěrou vlády. Výměnou za to podle vyšetřovatelů získali lukrativní posty ve státních firmách. Tluchoře a Fuksu ostravský soud už do vyšetřovací vazby poslal včera.