Marek Suchý

LM: Vaclík dostal čtyři góly od Arsenalu a Basilej končí v pohárech. Messi už má deset branek

|Jakub Knoll |Fotbal

Úterní program závěrečného kola základních skupin fotbalové Ligy mistrů rozhodl o dalších dvou postupujících klubech do jarní fáze soutěže. Staly se jimi Benfica Lisabon a Neapol, kterým na cestě ze skupiny B do play-off pomohla i prohra Besiktase s Dynamem Kyjev. Z českých fotbalistů se v duelech Champions League představili pouze hráči Basileje Tomáš Vaclík a Marek Suchý. Výhru však neoslavili, protože švýcarský celek podlehl Arsenalu.

|Vojtěch Man |Fotbal

Walcott dvakrát překonal Vaclíka a Arsenal vyhrál. Barcelona otáčela zápas v Německu

Čeští zástupci zasáhli ve druhém kole Ligy mistrů do obou zápasů skupiny A. Tomáš Vaclík s Markem Suchým neuhlídali Thea Walcotta z Arsenalu. Rozhodčí Pavel Královec řídil zápas, ve kterém fotbalisté PSG vyhráli v Razgradu. Ve skupině C Barcelona vyhrála v Mönchengladbachu a Citizens remizovali ve Skotsku. V repríze loňského semifinále udolalo Atlético Bayern 1:0.

|Radek Šamša |Fotbal

Se Spartou jdou dál i Dortmund, Liverpool či Sevilla. Vaclík se Suchým v EL končí

Evropská liga zná jména všech osmi čtvrtfinalistů. Vedle fotbalistů pražské Sparty postoupily do další fáze také německá Borussia Dortmund, anglický Liverpool, španělské trio Sevilla, Valencia, Villarreal, ukrajinský Šachtar a portugalská Braga. Pro švýcarskou Basilej s českými reprezentanty Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým bylo osmifinále poslední zastávkou v letošním ročníku Europa League.