Marian Čišovský

|Jan Markup, Simona Bartošová |Fotbal

Titul pro Čišu! Vítěznou atmosféru ve Štruncových sadech ovládly slzy dojetí

Oslavy titulu bez poháru pro mistra bylo to poslední, na co v pondělí večer fotbalisté plzeňské Viktorie mysleli. Ve Štruncových sadech se totiž po výhře nad Jihlavou 2:0, která znamenala mistrovskou definitivu, rozhostila emotivní atmosféra z přítomnosti vážně nemocného plzeňského hráče Mariána Čišovského, kterému jeho tým titul věnoval.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Koleno, rameno, bok. Slovák Čišovský střílí netradiční góly

Úkolem obránců je přirozeně i ve fotbale bránit, ale někteří s gustem fušují do řemesla i svým kolegům z útoku. V tallinnském zápase třetího předkola Ligy mistrů proti estonskému šampiónovi to stoprocentně platilo pro dvojici stoperů Viktorie Plzeň. Snaživý, ale slabý tým Nõmme Kalju sestřelili Marián Čišovský a Lukáš Hejda, kteří se při výhře 4:0 podělili o tři vstřelené branky.

|Jan Kaliba, Jakub Kanta |Fotbal

Fotbalisté Plzně mají problém. Neumějí obětovat krásu hry na oltář účelnosti

Plzeňský fanoušek i letos na podzim prožívá fotbalové hody. A na rozdíl od loňských zápasů Ligy mistrů, letos má vyhledávaná představení na dosah ruky. Viktoria hraje Evropskou ligu už doma na upraveném stadionu ve Štruncových sadech, minulý týden se v Plzni představila česká reprezentace a v sobotu večer pro změnu vedoucí celek Gambrinus ligy. Jablonec jím zůstal, protože dokázal na západě Čech remizovat 1:1. A nádherné utkání v plné nahotě odhalilo jeden velký rozpor v plzeňské kabině.

|Tereza Jelínková, Petr Král |Fotbal

Vyloučení Čišovského bylo přísné, ale podle pravidel, říká Táborský

Fotbalisté Viktorie Plzeň mají v Lize mistrů za sebou dvojzápas s nejlepším klubem světa - Barcelonou. Ani v jednom případě se senzace nekonala - po prohře 0:2 na Nou Campu prohrála Plzeň i v pražském Edenu, tentokrát 0:4. Ani v jednom duelu neudělal český mistr ostudu, ve včerejším duelu hrál až do 22. minuty s Barcelonou vyrovnanou partii. Utkání zhodnotil v rozhovoru s moderátorem Petrem Králem fotbalový expert Vladimír Táborský.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Fotbalisté Plzně najíždějí v GL na vítěznou vlnu

Brankář Marek Čech má naštípnutý meniskus a dnešní vyšetření ukáže, jak vážné je jeho zranění. To je snad jediná aktuální trable plzeňské Viktorie. Jinak - zdá se - najíždí loď českého mistra v domácí nejvyšší soutěži na vítěznou vlnu. Západočeští fotbalisté po počátečním tápání přestali ztrácet a vítězstvím 4:1 nad nováčkem ze Žižkova zvládli nástrahy jedné psychologické pasti.