Maribor

|Tea Veseláková |Regiony

Na Moravě vysadí sazenici Stare trty, nejstaršího keře vinné révy na světě

V moravském Archeoskanzenu Modrá dnes vysadí vzácnou sazenici nejstarší vinné révy světa. Česko má tu čest, že dva její potomci už rostou v zahradách Pražského hradu a jeden v Cerekvici nad Bystřicí v Královéhradeckém kraji. Mateřský keř opečovávají ve slovinském Mariboru, a přesto, že je mu už zhruba 450 let, pořád ještě dává velké šťavnaté hrozny. Není jich mnoho a vyrobit se z nich dá jen několik desítek litrů vína.

|Jakub Knoll |Zimní sporty

Smůla slalomářky Strachové. Výborně odstartovala závod v Mariboru, ten byl ale zrušen

Výborně vstoupila česká lyžařka Šárka Strachová do slalomu v Mariboru. Po prvním kole jí totiž náležela dělená první příčka, když kromě ní nejrychlejší jízdu v identickém čase předvedla také Švýcarka Wendy Holdenerová. Bohužel pro Strachovou byl však následně závod kvůli špatným klimatickým podmínkám zrušen poté, co svou jízdu absolvovalo 25 slalomářek.

|Jan Kaliba, Michal Jurman |Fotbal

„Když bude dál dobrý los a slabí soupeři, můžeme LM vyhrát,“ šprýmoval plzeňský Horváth

Fotbalisté Plzně se mohou chvíli tetelit blahem, v Jablonci si příliš vybírat nemohli a nedopadli nejhůř, zato v Liberci si dovedli představit lehčího soupeře. Taková je situace v táboře tří českých zástupců, kteří stále přežívají v pohárové Evropě. Plzeň se utká o Ligu mistrů se slovinským Mariborem, Severočechy čekají týmy ze zemí, které loni hrály finále mistrovství Evropy.