Martin C. Putna

Martin C. Putna v textech na iROZHLASU

|Lenka Jansová, Tereza Janouškovcová Bartůňková, Kristina Winklerová, Vojtěch Kouřímský |Zprávy z domova

Putnovi předá dekret ministr Fiala. Zeman navrhl, aby profesory v budoucnu nejmenoval prezident

Prezident Miloš Zeman nakonec jmenuje Martina C. Putnu profesorem, ale jmenovací dekret literárnímu historikovi předá ministr školství Petr Fiala. Vyplynulo to z dnešní schůzky obou politiků. Zemanovi se nelíbí veřejné vystupování akademika Putny ani jeho postoje. Ze schůzky také vzešel návrh, aby v budoucnu prezident profesory vůbec nejmenoval.

|Veronika Sedláčková, Veronika Neprašová, kko |Zprávy z domova

Zeman respektuje Putnovu sexuální orientaci. Vadí mu text transparentu

Úvahy prezidenta Miloše Zemana, že nejmenuje profesorem literárního historika Martina C. Putnu, dál víří nejen akademickou obec. Studenti dnes vyzvali kandidáty na profesuru, aby tento titul nepřijímali, dokud se nevyřeší sporné jmenování. Na čtvrtek svolává demonstraci bývalý ministr školství Ondřej Liška. Hrad zatím oznámil, že prezident se chce údajně co nejdříve sejít s rektorem Univerzity Karlovy Václavem Hamplem.

|Martin Křížek |Zprávy z domova

Jistou předtuchu jsem měl, říká Putna k Zemanovým námitkám proti jeho profesuře

Prezident Miloš Zeman dal najevo, že má vážné výhrady vůči tomu, aby se jedním z nových profesorů stal literární historik Martin C. Putna, přestože Putnova profesura prošla řádným řízením na univerzitní půdě a schválila ji vláda. Prezident prý důvody nechce sdělovat veřejně, aby Martina Putnu ušetřil „ponížení“. Později prezidentova kancelář prohlášení zmírnila s tím, že je ještě čas celou věc zvážit. Putna v rozhovoru pro Český rozhlas řekl, že jisté obtíže tušil.