Martin Červíček

Od října 2016 je zastupitelem Královéhradeckého kraje, je také prvním náměstkem hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství. V roce 2012 se stal policejním prezidentem po Petru Lessym, v říjnu 2013 jej prezident Miloš Zeman jmenoval brigádním generálem. V lednu 2014 rozhodla poradní komise, že Červíček byl do funkce policejního prezidenta jmenován neoprávněně a ministr vnitra v demisi Martin Pecina jej odvolal. Poté byl Červíček šéfem krajské policie v Hradci Králové.

Policistou byl od roku 1990, prošel různými funkcemi v rámci uniformované i kriminální policie. Do roku 2007 vedl okresní kriminálku v Náchodě, letech 2007 až 2008 stál v čele celorepublikové dopravní policie a od října 2008 do března 2011 byl ředitelem Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. Od března 2011 byl náměstkem policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování.

Narodil se 3. dubna 1972, vystudoval bezpečnostně právní studia na Policejní akademii v Praze a sociální pedagogiku na Univerzitě v Hradci Králové. Členem ODS je od roku 2016.

Bydlí ve Vysokově v okrese Náchod, od roku 2014 je členem místního zastupitelstva. Je ženatý a má dvě děti.

Martin Červíček v textech na iROZHLASU

| ČRo, mta, Petra Hosenseidlová, mka, Eliška Malínská |Zprávy z domova

Červíček: Mé odvolání bylo nezákonné, účelové a nezvykle rychlé

Bývalému policejnímu prezidentovi Martinu Červíčkovi se nelíbí zrušení jeho jmenování do funkce. Chce se proti tomu bránit podáním rozkladu. Ministr vnitra v demisi Martin Pecina ho odvolal včera, doporučila mu to poradní komise resortu. Šéfem policie tak bude jen Petr Lessy. Podle Červíčka bylo celé řízení nezákonné a účelové.

|Lenka Jansová, Ondřej Suchan, Michaela Vydrová, Marína Dvořáková, Miroslav Petráček |Zprávy z domova

Dvojí policejní prezidentství musí vyřešit ministr vnitra v demisi Pecina

Policie má dva šéfy. K dosavadnímu policejnímu prezidentovi Martinu Červíčkovi přibyl včera Petr Lessy. Toho vrátil do funkce ministr vnitra v demisi Martin Pecina. Zrušil rozhodnutí svého předchůdce Jana Kubiceho, který propustil Lessyho ze služebního poměru kvůli trestnímu stíhání. Martinu Červíčkovi se ministrovo rozhodnutí nelíbí stejně jako problém, který tím způsobil.

|Tereza Jelínková |Fotbal

Dohoda mezi FAČR a policií: právo veta i rozhodnutí o rizikovosti

Obnovenou dohodu o spolupráci při zápasech podepsala dnes s policií Fotbalová asociace České republiky. Stejně jako dosud platí, že policisté mohou při utkání zasáhnut až poté, co je k tomu vyzve pořadatel. Zápas může být navíc ze strany policie zakázán v případě nesplnění domluvených podmínek.

|Tereza Jelínková, Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Dopad amnestie nejvíc pocítila Praha. Policie zůstává ostražitá

Už je to víc než měsíc, co prezident Václav Klaus vyhlásil dílčí amnestii. Věznice v celé republice tak opustilo na šest tisíc amnestovaných delikventů. Podle očekávání policie, která od prvního dne zostřila bezpečnostní opatření, se poté počet trestných činů zvýšil. Přibylo především krádeží a vloupání. Téměř polovina všech trestných činů, které mají propuštění vězni na svědomí, se přitom udála v hlavním městě.

|Jana Zemanová, Martin Drtina, Petr Král, Eva Presová |Zprávy z domova

Červíčkova přítelkyně vystoupila z bezpečnostního výboru

Poslankyně za ODS Jana Černochová, která žije s novým policejním prezidentem Martinem Červíčkem, se dnes kvůli této skutečnosti vzdala členství ve sněmovním bezpečnostním výboru i v podvýboru. Černochová tak zůstane pouze ve výboru pro obranu. Opozice Červíčka vinila kvůli jeho přítelkyni ze spojenectví s ODS. On sám odmítl, že by jeho osobní život měl na jeho práci vliv.