Martin Dědic

|Martin Knitl |Zprávy z domova

Lobbista Dědic četl u soudu připravenou výpověď. Obžalobu označil za představy

Pouhé představy státního zástupce. Tak označil ostravský lobbista Martin Dědic kauzu, v níž figuruje jako hlavní obžalovaný a kterou začal v pondělí rozplétat Krajský soud v Ostravě. Podnikatel všechna obvinění odmítl a trestní řízení považuje za zmanipulované a nezákonné. Jeho firma získala podle obžaloby na úplatcích přes 30 milionů korun. Spolu s ním čelí obžalobě i dalších sedm lidí a čtyři firmy.

| Český rozhlas, Anna Kottová |Zprávy z domova

Policie po víkendovém zátahu obvinila 23 lidí. Případ zřejmě souvisí s lobbistou Dědicem

Policisté po víkendovém zátahu Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili celkem 23 lidí. Případ podle České televize souvisí s druhou částí korupční kauzy ostravského lobbisty Martina Dědice. První část této aféry začne v pondělí rozplétat Krajský soud v Ostravě. Obžalobě kromě něj čelí ještě dalších sedm lidí a čtyři firmy. Dědic obvinění odmítá.

|Andrea Čánová |Zprávy z domova

Začíná dlouho očekávaný soud s lobbistou Dědicem. Přečtěte si obžalobu na ‚ostravského Janouška‘

DOKUMENT a VIDEO. Ostravský soud začne v pondělí rozplétat kauzu kolem lobbisty Martina Dědice. Státní zástupce ho podezírá z masivního ovlivňování veřejných zakázek, třeba v ostravské městské nemocnici nebo dopravním podniku. Podnikatel podle žalobce zařídil, aby výběrová řízení vyhrály předem domluvené firmy a bral za to úplatky. Dedicův advokát to ale odmítá. Kromě ostravského podnikatele čelí obžalobě dalších sedm lidí a čtyři firmy.