Martin Konvička

Martin Konvička v textech na iROZHLASU

V USA by byli mrtví do 30 vteřin, komentují Konvičku s velbloudem čtenáři New York Times

|Petra Holinková |Zprávy ze světa

Stupidita. Tak by se dal shrnout pocit čtenářů amerického The New York Times z nedělní akce Martina Konvičky na Staroměstském náměstí. Deník o události informoval v pondělí na svém serveru. Následná publikace článku na facebookovém účtu, který sleduje téměř 12 milionů lidí z celého světa, si za necelý den vysloužila 250 komentářů.

|Helena Šulcová, ČRo |Zprávy z domova

Úředníci postupovali správně. Magistrát neměl možnost Konvičkovu akci jednoduše zakázat, říká ústavní právník

Shromáždění se v Česku nepovolují, ale pouze se oznamují. Úřad tak nemá možnost jednoduše podobné akce zakazovat. Řekl ve vysílání Českého rozhlasu k nedělní akci odpůrců islámu ústavní právník Marek Antoš. Nedělní shromáždění Iniciativy Martina Konvičky vyšetřuje policie jako výtržnictví. Zatím ale nikoho neobvinila. Pražská primátorka Adriana Krnáčová z hnutí ANO chce potrestat úředníka, který akci na Staroměstském náměstí povolil.

| Český rozhlas, Marie Horňáková |Zprávy z domova

Video z restaurace po 'střelbě' Konvičkovců: vyděšení lidé při útěku padali a shazovali nábytek

Martin Konvička, protiislámský aktivista, odmítá kritiku nedělní akce, při které na pražské Staroměstské náměstí vjel společně s dalšími účastníky převlečený za bojovníky takzvaného Islámského státu. Žádných vyděšených turistů si prý nevšiml. Provozovatel jedné z tamních restaurací ale v pondělí na facebooku zveřejnil několikavteřinové video zachycující v panice prchající lidi.

|Eliška Malínská |Zprávy z domova

Považuji to za selhání, řekla Krnáčová o Konvičkově akci. Magistrát o zbraních věděl

Úředníci z pražského magistrátu věděli, že na nedělní protiislámské akci Martina Konvičky použijí účastníci airsoftové zbraně. Vyplývá to z oznámení s popisem účelu shromáždění, které získal Radiožurnál. Policie akci prošetřuje kvůli možnému výtržnictví. Scénka s takzvaným Islámským státem podle některých svědků vyděsila turisty.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Falešný islamista Konvička? Na akci budeme mít airsoftové zbraně, stálo v žádosti pro magistrát

Strana zelených podala trestní oznámení kvůli nedělní akci Iniciativy Martina Konvičky na Staroměstské náměstí. Předseda strany Matěj Stropnický o tom informoval na facebooku. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) je přesvědčená, že akce měla být zakázána. Věc považuje za selhání magistrátního úředníka a požaduje personální dúsledky. Jak přitom zjistil Radiožurnál, úřad dopředu věděl, že na náměstí se objeví imitace zbraní.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Blok proti islámu se rozpadl. Konvička hned založil novou iniciativu

Celostátní sněm dnes na jednání v Praze rozpustil extremistické hnutí Blok proti islámu (BPI). Předseda rozpadlého bloku Martin Konvička hned založil spolek nazvaný Iniciativa Martina Konvičky. Ve volbách chce prý podpořit vznikající stranu Alternativa pro ČR. Část delegátů se domnívá, že za rozpuštěním hnutí stojí snaha vyhnout se placení smluvní pokuty. Podle Konvičky je ale důvod jiný, jméno Blok proti islámu prý bylo příliš poškozeno.