Masters

|Jakub Knoll |Tenis

Kvitová ovládla 'Malé Masters' v Ču-chaji. Ve finále porazila Ukrajinku Svitolinovou

Tenistka Petra Kvitová porazila ve finále v Ču-chaji Elinu Svitolinovou a slaví triumf na turnaji WTA Elite Trophy. Češka zdolala ukrajinskou hráčku poměrně jasně za necelou hodinu a čtvrt ve dvou setech 6:4 a 6:2. Pro Kvitovou byl turnaj v Číně jejím posledním individuálním vystoupením v této sezoně, když už ji čeká pouze fedcupové finále. V něm svěřenkyně Petra Pály narazí na Francouzky.

Šafářová může být po devatenácti letech další českou šampionkou ženské čtyřhry na Turnaji mistryň

|Jaroslav Plašil, Nikola Šrámková |Tenis

I v nejkomplikovanější sezoně sbírá tenistka Lucie Šafářová velké výhry. Když k nim přidá ještě jednu, dočká se na konci roku titulu z Turnaje mistryň v Singapuru. Společně s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou je ve finále ženské čtyřhry, a to po vítězství ve dvou setech nad Francouzkami Garciovou a Mladenovicovou.

| ČTK |Tenis

Šafářová a Matteková-Sandsová jsou na Masters ve finále čtyřhry

Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová si na tenisovém Turnaji mistryň zahrají o deblový titul. Česko-americká dvojice porazila v dnešním semifinále v Singapuru nejvýše nasazené Francouzky Caroline Garciaovou a Kristinu Mladenovicovou 6:3 a 7:5. Neporazitelnost letošních šampionek grandslamového US Open trvá už osmnáct zápasů.

|Miroslav Augustin 1, Michal Jurman |Ostatní sporty

Plavec Vítek září v Londýně na ME Masters. Ze tří startů má tři medaile

Před pár dny skončilo v Londýně plavecké mistrovství Evropy a hned na něj v britské metropoli navázal stejný šampionát kategorie Masters, tedy plavců nad 25 let. Zatímco na první akci česká výprava medaili nezískala, v klání veteránů se činí i díky zásluze reprezentačního kouče dálkoplavců a stále aktivního sportovce 40letého Rostislava Vítka.

Berdych skončil na turnaji v Římě se dvěma kanáry od Goffina

Ani game neuhrál Tomáš Berdych s Belgičanem Davidem Goffinem ve 3. kole antukového turnaje v Římě a na akci série Masters skončil po nejhorší prohře v kariéře 0:6, 0:6. Osmý hráč světového žebříčku, kterého netrápilo žádné viditelné omezení, podlehl 12. nasazenému soupeři za necelých 50 minut.